Wpis z mikrobloga

@Defined: ALE WODA Z KRANU NIE NA BOMBELKUF
a poważnie, woda z kranu ma więcej minerałów niż woda źródlana typu kropla beskidu, ale mniej niż butelkowane wody mineralne. chociaż imo i tak kupowanie wody w butelce w 2021 roku to #!$%@? idiotyzm xD

@Jasper666: ale co mam zobaczyć? xD woda w rurze ma takie ciśnienie i ciągle płynie, że w środku rury nic się nie osadza
@Im_from_alaska: nie do końca o to chodzi. Sam miałem największe chęci, by nie kupować wody w butelkach 5l ze sklepu obok. Zarówno ze względów finansowych jak i zdrowotnych nawet i środowiskowych, ale wynajmuję mieszkanie w bloku w Warszawie i woda jest po prostu tragiczna w smaku. Znajomy był ostatnio u mnie i mówił, że on u siebie pije z kranu więc nie ma problemu bym go poczęstował wodą z kranu. Widziałem,
Nie, woda w kranie jest kilka poziomów wyżej od butelkowanej i jej cena jest ułamkiem tego co ta z butelki. Dodatkowo do jej spożycia nie potrzebujesz produkcji butelki plastikowej, transportu, magazynowania i jeszcze recyklingu butelki po niej.


@Defined: Rozumiem, że to modne powiedzenie, ale takimi tekstami naprawdę możesz komuś zaszkodzić.
W teorii owszem, zimna woda z kranu powinna nadawać się do picia. W praktyce wszystko zależy od stanu instalacji w danym