Wpis z mikrobloga

Czy 6GB to w kupowanym telefonie do użytkowania przez ~3 lata to mało? Zastanawiam się nad Samsung a52s 5G, ale martwi mnie wizja korzystania przez najbliższe lata z 6GB, skoro 8GB nie było niczym niezwykłym 2 lata temu w telefonach ze średniej półki.
Telefon typowo do aplikacji: spotify, przegladarka, gps, niespecjalistyczne apki.

#smartfon #samsung #telefony #android
  • 8
@dareckidarek: @Sl_w_k_1: Działać będzie działał. Ja obecnie mam Samsunga s7 z 4GB i oprócz martwej baterii muli już w nim wszystko, ale nie wiem czy to wina ramu czy reszta bebechów nie wyrabia przy dzisiejszych apkach.

Nie chcę wydawać dwóch kafli na telefon który będzie za rok działał tak samo.
4GB i oprócz martwej baterii muli już w nim wszystko


@Rafiquo: tobie telefon robi za stację do obróbki grafiki i ideo że tyle ramu potrzebujesz?
jprdl, niepojętym jest tak zasyfić telefon żeby 6GB to było mało i wszystko zaczynało mulić
no, ale jak telefon komuś muli, to jego osobisty komputer musi być wręcz w stanie agonalnym
jak się dba, tak się ma

tak jak i u @avoner jeszcze się nie zdarzyło
@Rafiquo To nie wydawaj na telefon dwóch kafli, tylko 3-5. Flagowce trzymają się latami, i trzymają cenę. Mój teść używa 8-letniej S5 i jeszcze daje radę. Ja mam note 10+ już 3 rok, planuje jeszcze ze 2 lata na nim działać bo nie odstaje wcale od rynku. Śmiga jak wyjęty z pudełka, i jako używany mogę pogonić za 1,5-2k z tego co widze na alledrogo.

Jestem zdania że jak nie widać różnicy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rafiquo: ja właśnie przesiadłem się z Mi8 (kupionego w lutym 2019 za 1800) na S20 FE 5G (2350 zł). Oba 6GB. Jak się okazuje po 2.5 roku przeskok wcale nie jest tak duży jak się spodziewałem. Aparaty w dzień jak dla mnie porównywalne (zoom cyfrowy IMO i tak nie ma sensu bo za bardzo psuje jakość). Prędkość w normalnym użytkowaniu też nie jest odczuwalna, choć w Antutu roznice są duże.

Szczerze,