Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 405/150
Oliver & Co. Vetiverus(2012)

Próbkę tych perfum dostałem jeszcze kiedyś od @makrel_gieldowy i tak sobie leżały zapomniane w starym plecaku. Oliver & Co. To hiszpańska firma z siedziba w Madrycie trudniąca się tylko i wyłącznie tworzeniem perfum. Wcześniej z tej marki miałem do czynienia tylko z Gincense ale byłem do nich neutralnie nastawiony.Vetiverus to przykład tego, że nie powinni poprzestawać bo robienie zapachów wychodzi im bardzo dobrze.

Rynek wydaje się być przesycony zapachami na wetywerii. Zarówno w mainstreamie jak i w niszy jest tego tyle, że można sobie dosłownie przebierać od lekkich wiosennych świeżaków po ciężki kaliber z medycznymi czy kadzidlanymi perfumami. Vetiverus jak sama nazwa wskazuje powinien skupiać się na wetywerii ale to nie ona gra tu główną rolę. Największym koksem jest goździk z Madagaskaru i to jego czuć tutaj najbardziej. Wetyweria pachnie natomiast jakby trochę miętowo i jest niebanalnie połączona z wyrazistością paczuli czy przyprawy takiej jak rosyjska kolendra. Ciężkości dodaje tu natomaist labdanum. Fajne są też tutaj elementy owocowe bo i jest osmanthus który nadaje takiej trochę cytrusowej dojrzałości oraz niososąca lekką owocową goryczkę pomarańcza. Wszystko to jest na bazie piżma, które wyczuwa się już jako składnik ostateczny. Jest ciepłe a może i nawet trochę mleczne. Jak widać dzieje się tu wiele i bez wątpienia nie będzie to kolejny płaski vetiver.

Parametry bardzo dobre. Trwałość to u mnje 8-9 godzin a projekcja szczególnie na początku jest niesamowita. Pierwsza godzinę atakuje bardzo mocno, później się chowa ale dalej Vetiverus jest dobrze wyczuwalny z małej odległości.

Ciężko jest dostać flaszke. Widziałem kiedyś zużytą 50 za około 40 funtów. W Polsce raczej niedostępny albo z drugiej ręki, bo czasem się pojawiają na sell. Gdyby ktoś jednak miał i chciałby się podzielić mililitrami to piszę się na to

zapach: 7,5/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 7,5/10
cena: widzę 50 ml z 30 funtów. Dobra cena.
Pobierz
źródło: comment_1634798090UUurULey3bg4oGSdkj6niP.jpg
  • 1