Wpis z mikrobloga

#prawojazdy
Jak to w końcu jest z uprawnieniami do kierowania, a odbiorem plastiku?
Dzisiaj pojawiła się na info carze informacja, że mam dokument do odbioru. Problem w tym że do urzędu mam 150km i średnio chce mi się specjalnie po to jechać. W internecie znajduję mieszane informacje na ten temat.. Urzędnik wpisuje do CEPIKu uprawnienia dopiero w momencie odbioru, czy może sam fakt istnienia plastiku sugeruje że uprawnienia powinny być w systemie? Czym ryzykuję jeżdżąc kilka dni z plastikiem czekającym w urzędzie? Szukam pewnych informacji (mamy tu kogoś z drogówki? :D) Głównie boję się odpowiedzialności w przypadku ewentualnej szkody.

Dla innej kategorii zdawanej 10 lat temu datę nabycia uprawnień mam o kilka dni wcześniejszą niż data wydania prawa jazdy .
  • 11
@ayyy_lmao: Okej, czyli w moim wypadku dopiero przy odbiorze urzędnik wrzuci w prawko do CEPIKu. Tak to rozumiem.. bez sensu, po zdaniu egzaminu powinno się móc od razu jeździć skoro i tak wszystko jest zdigitalizowane.

Ostatnie dni ładnej pogody i człowiek by pojeździł na motorze, a tu nie można :(
@LoginZeStali: chyba dopiero masz uprawnienia jak odbierzesz prawka, specjalnie jak jakis czas temu odbieralem swoje to wszedlem na mobywatel zobaczy czy mam i nie mialem, dopiero jak odebralem fizycznie, po wyjsciu z urzedu wszedlem jeszcze raz na mobywatel i dopiero mi sie pokazalo.