Wpis z mikrobloga

Czy jakiś Mirek pracuje w Uber? Jest w stanie coś powiedzieć ciekawego? Lepiej nawet dorabiając sobie i nie mając auta wziąć auto w leasing i jeździć tylko w weekendy albo po pracy. Na własnej działalności. Czy może poszukać pracownika jakiegoś Ukraińca żeby jeździł w tygodniu? Ciężko znaleźć takiego? Czy jak chce jeździć głównie w weekendy albo święta to walić leasing. Kupić swoje auto i tyle. Mimo że te skody małe w gazie palą 6 litrów a moje planowane auto koło 7? Pracuje na pełen etat i chce sobie tylko dorobić xd
#pytanie #praca #uber #ubereats
  • 12
@Simfecstio: no to kup hybrydke dla siebie na co dzień będziesz sobie nią jeździł a weekend będzie zarabiać, koszta będziesz mógł odliczać 50% więc i tak na plus wyjdziesz niż gdybyś kupił tylko pod taxę auto i rozliczał 100% kosztów, chyba, ze celujesz w coś tańszego to wtedy celuj w jakąś Dacie albo Skodę w lpg czy coś, n wiem. Używane auta też można w leasing wziąć jak nie chcesz od
@Simfecstio: jak kupisz od razu auto bez leasignu to ono się amortyzuje przez 5 lat, czyli co miesiąc masz koszt w wysokości cena zakupu auta podzielona przez (12*5).
Jak kupisz w leasing to kosztem jest comiesięczna rata.
@Simfecstio: Ford Galaxy?

czy koszty paliwa nie będą tak duże że nie będę mógł już amortyzować z kosztów samochodu?


@Simfecstio: ciężko mi powiedzieć jak to dokładnie działa, dla mnie te podatkowe sprawy są zbyt zawiłe, podpytaj może jakiegoś doradcę czy coś, ja nie chcę brać odpowiedzialności za słowa na tematy na które nie mam odpowiedniego pojęcia xd
  • 0
@LuxEtClamabunt chce duże fajne auto. Na wycieczki. A w weekendy chce tylko dorabiać. Ale paliwo to tak duży koszt że nie odlicze nawet całego od podatku dochodowego więc lipa. W sensie podatek musiałby być jakiś w wysokości 40% xd
@Simfecstio: tak, tylko można zrobić tak, ze wliczasz też prywatne podróże, tzn wtedy możesz tylko 50% vat i jak dobrze pamiętam to 75% dochodowy i to nie tylko od paliwa ale też ekspolatacji auta, napraw, ubezpieczenia, przeglądów itp. itd. Ale to jak mówię ja nie wiem dokładnie, jedynie mogę mniej więcej nakierowac xd
  • 0
@LuxEtClamabunt no tak. Ale to chyba 75%. Tylko że mając firmę tylko uberowa to słabo bo jeżdżąc w. Weekend i nawet mając te 500 zł dniówki to 150 pójdzie na paliwo.... Odliczysz 75% dochodowego z 500 zł to i tak jeszcze masz jakieś 70zl? Do zapłacenia za paliwo ponad odliczenie podatku. Chyba że masz firmę gdzie masz dochód bez kosztów.
@Simfecstio: no niestety ale podatki w Polsce są #!$%@?, duże korpo przerzucają koszta na raje podatkowe i płacą tam grosze a zwykli szarzy ludzie muszą płacić za każdą sprzedaną usługę vat+dochodowy w kosmicznych kwotach a jeszcze zaraz dojdzie zdrowotny os dochodu chyba 9% to już w ogóle myślę żeby stąd zjeżdżać bo tak się nie da żyć jak pół zysku trzeba oddać państwu