Wpis z mikrobloga

Jak czasochłonna w roboczogodzinach dla programisty może być integracja sklepu internetowego z dostawcą płatności? Mam za zadanie zorganizować integrację operatora Adyen ze sklepem i developer mi to wycenił na 6 dni roboczych programowanie i testy, czyli łącznie 48 roboczogodzin. Przecież to niemożliwe na pierwszy rzut oka, aby takie rzeczy robiło się aż tak długo. Pewnie są jakieś niuanse, o których nie wiem, ale prawie 50 godzin pracy?
#programowanie
  • 25
@NestinoChudopagi: Brzmi normlanie ¯\_(ツ)_/¯ Szczególnie jak jakieś nowe api. zaplanować i zamodelować obiekty do komunikacji. jeszcze pytanie czy są już inne metody platności? bo jak nie to jeszcze cały podstawowy kod by potem dodanie drugiej metody było już znacznie prostsze. No i wtedy dochodzi też zamodelowanie generycznego modelu co się potem nada na wszystkie inne metody płatności. No i same testy unitowe, integracyjne z jakimś realnym mockiem. Wsparcie sytuacji jak platnosc
@GotoFinal: Dzięki za info. Problem w tym, że ja nie programista15k, tylko po prostu koordynuję zadania w projekcie i moja programistyczna wiedza kończy się na Basicu jeszcze z Amstrad Schneidera, więc nie umiem realnie ocenić, czy mnie ktoś nie chce w balona zrobić. Stąd Was dopytuję, bo mnie ta wycena ścięła z nóg.
@NestinoChudopagi: Wyceniał Ci to programista czy zewnętrzna firma? Wycena jak najbardziej może być realna. Takie gadki, że pykniesz w 30 minut w większości firm już nie przechodzą, gdzie masz procedury i całe podejście bezpieczeństwa. Nie wiem jakie macie procedury, ale dolicz do tego dostępy, testy, przerzucanie pomiędzy środowiskami, dokumentacja, koordynacja, bla bla... To jak z wieloma rzeczami, które same w sobie niby wydają się proste, ale cała dodatkowa robota wokół wokół
@Tino: Zewnętrza firma robi dla nas frontend i dostarcza CMSa. Usługa abonamentowa + dodatkowe koszty za dodatkowe zadania (właśnie takie jak na przykład to). Wycenia manager projektu z tej zewnętrznej firmy pewnie w konsultacji z programistą bądź programistami. Chyba z braku mojej wiedzy w tym temacie myślałem, że aby zintegrować płatność trzeba wkleić na stronę kawałek jakiegoś kodu API udostępnionego przez dostawcę płatności, potem to skonfigurować, sprawdzić, potestować i et voila,
@Tino: Rozumiem. W sumie to tych integracji jest więcej, jest jeszcze drugi operator płatności, GA4, do tego integracja z systemem produkcyjnym. Podsumowując, to trochę spanikowałem, bo jeszcze do niedawna byliśmy dość małą firmą (choć pracuję w niej ponad 10 lat), a w ciągu ostatnich 2 lat się zrobiło jakieś wielkie korpo i takie pieniądze jakie kiedyś były budżetem na miesiąc to teraz są budżetem na jeden dzień. Moja głowa się chyba