Wpis z mikrobloga

Znacie może jakiegoś dobrego #dermatolog w #krakow na problemy z #tradzik ? Najważniejsze dla mnie żeby poznać przyczynę. Tradzik zaczął się na początku gimbazy. Poszedłem do najbliższego dermatologa i dostałem gówno maści które nic nie dały. Kilka razy zmieniałem lekarza ale z tym samym skutkiem. Poprawa tylko chwilowa. Po licbazie przestałem probować - myślałem że za chwilę sam przejdzie bo było coraz lepiej. Obecnie lvl 22 i ciągle coś tam się pojawia. Zmiana diety i odpowiednie nawilżanie dały jakiś rezultat ale nie jest to coś o czym mówią na forach/pokazują na filmikach. Wiem że takich wpisów na wykopie jest kilka jednak większość odpowiedzi to rady co robić a nie informacje o lekarzach :( Na innych forach to wygląda natomiast jakby lekarze albo ich znajomi sami sobie pisali super opinie xd
#izotek #dermatologia #medycyna
  • 18
@10brok: tradzik to tradzik.
Probowales diety i pielegnacji i dupa.
Najczesciej to zaburzenia w procesie rogowacenia, nadmierne wydzielanie sebum itd itp.
Ale nie znam zadnej metody, ktora powie ci: anon masz tradzik, bo u ciebie jest to i to.
@lisku_chytrusku
możliwe że tak właśnie jest. Dlatego przydałby się lekarz który zleciłby odpowiednie badania, wystawił jakaś diagnozę i dobrał odpowiednie leczenie. Z doświadczenia wiem, że tacy nie zdarzają się zbyt często (zazwyczaj jest szybki rzut okiem i wypisanie epiduo)
@10brok: cera jest genetyczna. Ja już trądziku nie mam (zmiana diety i pielęgnacji), ale pięknej cery bez porow nigdy mieć nie będę.
Dużo osób poleca ten silny antybiotyk, wypadła mi nazwa - ja bym tego nie brała, ale ty możesz próbować - kierunek dermatolog i tyle. Chyba, że są inne przyczyny trądziku u ciebie - hormonalne, gronkowiec itd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@10brok: możesz dołączyć do grupy na fejsie "twarzing" tam i polecają pielęgnację ale również różnych dermatologów czy innych specjalistów. I możesz tam pytać o różne rzeczy :P
@10brok: diagnoza to tradzik.
;)

Mozesz sobie zrobić profil hormonalny - poszukaj w google hormony tradzik, wiekszosc i tak nie jest refundowana z tego co wiem.

Ja mam bardzo fajna babke teraz.
Ale w Gliwicach ;)
Zaczynalam na studiach Lublinie - tetralydal przez 3miesiace, antykoncepcja, acnelek (chyba tak to sie nazywalo, w kazdym razie retinoid w masci/zelu), kwas azaleinowy. Efekt... Sredni, minimalny nawet.
Potem w Gliwicach prywatnie izotek z 6-8 miesiecy
@10brok trądzik się leczy czasem latami, więc nie zrażaj się tak szybko do dermatologów. Spróbuj kurację dermatologiczną wspomóc odpowiednią pielęgnacją, kosmetolodzy zazwyczaj mają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w układaniu planów pielęgnacji.