Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1665
Rozmawiałem wczoraj z kolegą który jest kierownikiem w średnim januszexie (ok 20 osób) Zaczął narzekać że nie ma kim robić, że pracownicy przez 3 lata obskakują 10 firm w cv, że każdy kogo przyjmie to porobi max pół roku i ucieka. Powiedziałem słuchaj znasz mnie wiesz jak robię daj mi 5k netto i masz rzetelnego pracownika który zmieni zawód na twój(odlewnictwo). Zaczęły się wywody że nie znam tego czy tamtego, że jakbym to wszystko umiał to może wtedy, z czego i tak połowa pensji pod stołem xD Wielkie zdziwienie że ludzie wolą na ochronie siedzieć niż zasuwać za stówkę więcej xD
Aktualnie od już kilku lat mają tyle zleceń że ludzi brakuje na całą drugą zmianę przez co firma traci setki tysięcy złotych. Zamiast podnieść pracownikom, zapłacić więcej niż inne lokalne januszexy to właściciel woli psioczyć że nie znajduje wyszkolonych pracowników za minimalną, nie wkładając w firmę ani złotówki od 15 lat.

Taki obraz "uciskanego" polskiego przedsiębiorcy

#antykapitalizm
  • 108
@qwertyasdf: Przecież Ty nie wiesz jak to tam wyglada w praktyce, tylko trywializujesz z perspektywy wykopka-mądrali. Nie widziałeś liczb, nie znasz realnego stanu, nie robiłeś biznesplanu dla takiej lub innej liczby zamówień, a zgrywasz mentora i chcesz pouczać ludzi, którzy w tym siedzą.

I dlatego to Ty jesteś na pozycji pracownika z bólem dupy o 5 tys, a nie właściciel czy kierownik tamtej firmy. Sam załóż działalność i pokaz wszystkim, jak
zausz firme xD

Co wy kuce macie w głowach broniąc każdego płacącego pod stołem janusza xD

Polecam czytać ze zrozumieniem bo to znajomy kierownik narzekał na pracowników, czy na podnoszenie minimalnej. Ja mu poprostu podałem rozwiazanie które jak widać potrafiło zaboleć Janusza/kuca nawet na drugim końcu Polski xD


@qwertyasdf: Nic dziwnego, że kogoś boli jak wypisujesz coś takiego:

Aktualnie od już kilku lat mają tyle zleceń że ludzi brakuje na całą
@qwertyasdf:

Co wy kuce macie w głowach broniąc każdego płacącego pod stołem janusza xD


Uuuu, to już nie narzekasz na stawkę, tylko płatność pod stołem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja mu poprostu podałem rozwiazanie które jak widać potrafiło zaboleć Janusza/kuca nawet na drugim końcu Polski xD


Ty po prostu się mądrzysz na temat, o którym nie masz pojęcia ¯\_(ツ)_/¯ I tak - załóż firmę, bo punktem wspólnym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Howard_Roark: Widzisz właściciel osiągnął pewien pułap, nie chce mu się bardziej rozwijać firmy. to akurat nie dziwi. Jest mu wygodnie jak jest tylko po co potem psioczyć na to że nie można znaleźć konkretnych pracowników?
To o czym pisałem to informacje przekazane przez kierownika - druga zmiana miała być tylko że aktualnie nie są w stanie skompletować nawet pierwszej.
ja wiem jak mniej więcej te cyferki wygladają w takich firmach


@fraciu: "mniej więcej wiem", no litości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bronicie tych przedsiębiorców


Patrzę na świat takim, jakim jest, a nie jak chciałbym go widzieć. To Ty i tamten macie problem ze zrozumieniem tego.

a oni mają w dupie ludzi


Tak. Zupełnie tak samo jak pracownicy mają w dupie zakład. Przecież to oczywiste, że każdy patrzy