Wpis z mikrobloga

Podjechałem dziś po nowego iPhone 8. Zalakowany folią. Cena 1000zł co mnie satysfakcjonuje, bo nie lubię przepłacać za telefony i nie lubię cegieł.

No i gościu podbija, wręcz mi telefon w ori pudełku - otwieram, włączam a tam bootloop. Nie chciał się uruchomić - stanął na logu jabłka i tak sobie wisiał.

Trochę więc speniałem. Gościu mówi, że spróbuje w domu na iTunes to ogarnąć i da mi znać.

Dzwoni potem, że podłączył pod iTunes i to tylko kwestia zainstalowania 5,5gb aktualizacji do iOS 15.

356703085771243 - to nr IMEI - sprawdziłem, nie ma go na black listach, ale na stronie Apple po nr seryjnym FFWVK8SUJC6D pokazuje, że okres gwarancji już minął.

Brać czy to ściema? Telefon z fabryczną folią na przodzie i tyle, wszystkie akcesoria ori zapakowane...

O - wyglądał tak jak tutaj: https://allegro.pl/oferta/apple-iphone-8-64-gb-oryginalny-bateria-100-10162639395

Dzięki z góry

#iphone #smartfon #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
@JohnCasey: kiedyś kupiłem w x-kom iPhona 7 ze zwrotu (po świętach), super było ale zaczął się zawieszać i wpadł w boot loopa, wymienili na nową sztukę. To teraz pomyśl jak to się odnosi do proponowanego tobie egzemplarza.
@JohnCasey: Jeżeli zawiesza się na starcie, to może być problem nawet z pamięcią.

Jeżeli planujesz zakup używanego iPhona, to od sprawdzonej osoby lub jeżeli znajdziesz ciekawą ofertę to poproś sprzedawcę aby podjechał z Tobą do najbliższego serwisu Appla i oni sprawdzą czy był rozkręcany (ogarnięty serwisant na pierwszy rzut oka zauważy). Telefony typu iPhone 8 latają po Internecie już po jakiś naprawach, nigdy nie wiesz kto i co robił.
@JohnCasey:

nie lubię cegieł.

Cegły to były pierwsze telefony mobilne.
Smartfony to kafelki, a więc jest różnica.

Po co brać stary smartfon?
Smartfon zaczyna być stary po 2-3 latach, a co dopiero ten z 2017 roku...