Wpis z mikrobloga

Mili Państwo, wczorajszy dzień upłynął mi na tłumaczeniu, dlaczego nie warto wyciągać wniosków jedynie z tytułu i nagłówka materiału prasowego oraz że teoria antropogenicznego globalnego ocieplenia nie została obalona badaniem duńskich naukowców dotyczącym wpływu promieniowania kosmicznego na chmury.

Zauważyłem, że osoby, które błędnie odczytały przekaz wiadomości, a którym ja lub inni starali się wytłumaczyć całą sprawę, przyjmowały dwie generalne postawy.

Przedstawiam je na screenie poniżej, sami oceńcie, jak wypadają.

#klimat #neuropa #4konserwy
Pobierz JakubWiech - Mili Państwo, wczorajszy dzień upłynął mi na tłumaczeniu, dlaczego nie w...
źródło: comment_1634570646XhA4eYpJRMmFY2yKWwObq2.jpg
  • 11
teoria antropogenicznego globalnego ocieplenia nie została obalona badaniem duńskich naukowców dotyczącym wpływu promieniowania kosmicznego na chmury.


@JakubWiech: zaraz, zaraz, zaraz, chciałbym wyjaśnić pewną kwestię.

Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że wpływ aktywności słońca na tempo zmiany klimatu (bo, że klimat się zmienia w ogóle to jest rzecz całkiem normalna) jest obecnie za słabo rozpoznany aby tezę o jego istotnym wpływie na to tempo odrzucić?
@JakubWiech: Panie Jakubie, Pan jesteś ewenementem po prawej stronie barykady. Tym pozytywnym. Światopoglądowo się często nie zgadzam, zbyt za PiSem Pan jesteś, ale szanuję ogromnie. I podziwiam za wytrwałość.
po prawej stronie barykady


@sosn: Wiech określa się "prawicowym" tylko poprzez stosunek do klimatu.
Resztę tematów przemilcza i ucieka od nich, jak ktoś go prosi o podanie swoich poglądów na cokolwiek innego niż klimat.

Pewnie jest po prostu lewakiem w 100% tylko coś próbuje udawać ze łon prawa - ale tak płytko jak się tylko da - deklaratywnie.