Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie mnie jedna rzecz związana z buspasami, które obowiązują tylko w godzinach szczytu a przez resztę doby można nimi normalnie jeździć.
Jak OFICJALNIE, od strony kodeksu drogowego wygląda zjeżdżanie NA albo Z tych pasów? Bo co jak co, ale one zawsze są oddzielone grubą, ciągłą linią, przechodzącą w przerywaną tylko na krótkich odcinkach, zwykle przy początku i końcu buspasa. Czy poza godzinami "buspasowymi" można ją traktować jak zwykłą, przerywaną linię, czy jednak jakiś służbista może się do tego przywalić i władować mandat za wyprzedzanie na ciągłej?

@wogx @rraaddeekk @dawid110d
#prawojazdy #ruchdrogowy #polskiedrogi #samochody
  • 5
Bo co jak co, ale one zawsze są oddzielone grubą, ciągłą linią, przechodzącą w przerywaną tylko na krótkich odcinkach, zwykle przy początku i końcu buspasa.


@Endriu_: gdzie? Buspas na Sobieskiego na ten przykład jest okresowy i ma w całości przerywaną linię.
@Endriu_: Sorry, #!$%@?ły mi się wpisy i myślałem że otagowane #warszawa było. No nie no, na Twoim przykładzie to jest zwyczajnie #!$%@? oznakowanie xD
@murmurlrl: Prawoskręty na Wołoskiej są powydzielane przerywaną (są odpowiednio wcześniej linie przerywane) a tak poza tym no to ciągła to ciągła i jest ona ważna bez względu na godziny buspasa.