Wpis z mikrobloga

Antynatalizm – ,,stanowisko filozoficzne przypisujące negatywną wartość ludzkiej prokreacji. Antynataliści argumentują, że ludzie powinni zrezygnować z prokreacji, ponieważ jest moralnie zła (niektórzy uznają także prokreację innych czujących istot za moralnie złą). Różne etyczne podstawy mogą prowadzić do tego wniosku[1][2][3][4]. Pierwsze wzmianki o tym, że lepiej byłoby się nie urodzić, pochodzą ze starożytnej Grecji[5]. Termin „antynatalizm” jest stosowany w opozycji do terminów „natalizm” lub „pronatalizm” i został prawdopodobnie użyty po raz pierwszy jako określenie stanowiska przez Théophile’a de Girauda w książce „L'art de guillotiner les procréateurs: Manifeste anti-nataliste”[6]".

#antynatalizm
#efilizm
  • 2
  • Odpowiedz
@UnderThePressure: Miałem/mam depresję i lubię dzieci tyle, że nie posiadać ale nie ma to nic wspólnego z moim brakiem sympatii do nich. Żal mi po prostu, że musiały przyjść akurat na tak porypany świat delikatnie mówiąc plus ta złość i żal do siebie, że się ich nie uchroni przed całym mnóstwem rzeczy. Nawet nie można bez pełnych obaw przytulić czy pocałować bo to kto wie czy jakiegoś wirusa się nie
  • Odpowiedz