Wpis z mikrobloga

#dzieci #gluchoniemi #feels

Taguję a co mi tam. W każdym bądź razie moje drogie mireczki. Jakiś czas temu urodziła mi się córka. Niestety jak się okazało mała ma genetyczną wadę polegającą na niewykształceniu się komórek słuchowych odpowiedzialnych za słyszenie, przez co jest głucha jak pień. W toku badań i generalnie po pełnej diagnostyce udało nam się ustalić, że dziecko da się zakwalifikować do wszczepienia implantu ślimakowego. Co też uczyniliśmy 2 dni temu. Mała czeka jeszcze na wygojenie się blizn i zasklepienie się kości czaszki - ale bardzo możliwe, że za 3-4 tygodnie poraz pierwszy w życiu będzie mogła usłyszeć jakiekolwiek dźwięki. Jestem cholernie szczęsliwy i dzielę się tą informacją z Wami i jeśli WY macie znajomych albo sami macie taki problem (bo ta wada wcale nie jest taka rzadka) to natchnijcie ich oraz samych siebie, że nie wszystko stracone. Przez ostatnie miesiące dokształciłem się w tym temacie i przeszliśmy oboje sporo tematów - które na samym początku były dla każdego rodzica mega trudne.

Obiecuję, że jak pojedziemy z małą na włączenie implantu to na pewno Wam to nagram. A później kiedy zacznie mówić co może potrwać jeszcze sporo czasu. Nagram wszystko i wrzucę na YT. Dobrej nocy :) W załączeniu córka tuż po zabiegu.
Pobierz brokenik - #dzieci #gluchoniemi #feels

Taguję a co mi tam. W każdym bądź razie moj...
źródło: comment_1634509739kdMnOyXinq0SwOb8LH5ST0.jpg
  • 133
@brokenik: Bardzo fajnie, że udało się zakwalifikować. Tym sposobem nie powinna mieć duzych problemów bo teraz ma najbardziej krytyczny okres pod względem nauki mowy. Zresztą dobrze o tym wiecie na pewno :) Powodzenia!
@QUANTUM-DICK

współczuję dziecku. Będzie słyszeć jak jakiś robot całe życie ( ͡° ʖ̯ ͡°) aż się płakać chce jak człowiek ma sam dziecko i się zastanawiam że mogło go to spotkać.


To musi być okropne uczucie tak ryzykować czyimś życiem. Tyle jeszcze złego może się wydarzyć, a potem umrze nie wiadomo w jaki sposób ehh.
@brokenik: jestem po aktywacji medel sonnet 2. Czesciowa gluchota od urodzenia na oba uszy - nie slyszalem wcale wysokich tonów. Teraz podnoszą mi powoli prog slyszenia. Z ciekawostek to niektore wysokie tony mimo ze ich nie slyszalem to wiedzialem ze sa bo "kopał mnie prąd w mózg". Nieprzyjemne uczucie ale takich dzwieków za duzo w otoczeniiu nie ma (chyba) :D
@brokenik: Trochę szczęścia w nieszczęściu, dzisiaj lepiej to wygląda niż latach '90-tych.

Co do różnic w słyszeniu to nie patrzyłbym na te filmiki. Sam mam implant, przesłuchałem je i jak dla mnie w ogóle to nie brzmi tak jak tam przedstawiono. Może faktycznie tak jest, ale umówmy się że mózg człowieka jest dosyć plastyczny i potrafi modyfikować bodźce. Mam taką teorię że wychodzący bezpośrednio z implantu brzmi inaczej niż ten który
@brokenik: nie zaniechajcie, nie zaniedbajcie i nie skracajcie wychowania sluchowego, jesli chcecie zeby mowa rozwijala sie jak najlepiej w sytuacji Twojej corki. Nawet jesli elementy wychowania beda sie Wam wydawac glupie/smieszne! Jesli nie macie jeszcze osrodka/osoby, ktora sie tym zajmie to konieczcie szukajcie. Powodzenia :)
Chciałam dopisać sobie notatkę "zjeb" przy twoim nicku, ale okazało się że już taką mam więc tylko zmieniłam na "wyjątkowy zjeb".


@feketehajuno: XD fajnie tak nie za merytorycznie, taką łatkę sobie mogą przypinać idioci, jak mam zweryfikować że nie jesteś idiotą/idiotką?