Wpis z mikrobloga

@NdFeB: Mi się wydaje, że problemem jest jednak układ elektryczny u ciebie. Mi wujek "złota rączka" coś modził i we wszystkich pokojach światło służy długo, ale w salonie żarówki często umierają z trzaskiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
zawsze palą mi się w ten sam sposób


@NdFeB: serio problem z zasilaczem? Pierwsze widze. U mnie zawsze pojedynczy LED się przepala, niezależnie od producenta i ceny.
@NdFeB: Tak jak zauważyłeś w obecnych czasach Ledy (nie licząc najtańszych) padają m. In. od 1. Nadmierne przegrzewanie - szczególnie w przypadku stosowania źródeł LED w lampach przystosowanych pierwotnie do klasycznych źródeł światła lub o zbyt dużej mocy - brak możliwości odbioru większej ilości ciepła na drodze konwekcji - temp na oprawie >90-100*C
2.. Niska jakość "napięcia" - szczególnie gdy my lub nasz sąsiad ma pv powodujące znaczne skoki napięcia.
Ogólnie
@wilku1984: nakupiłem ostatnio ze 20 żarówek do nowego mieszkania bo wszystkie były trupio białem, przez 3 miesiące padły już 2 osramy, 1 philips zaczął mrugać ale nie mogę namierzyć który. Zajebiste żarówki.
to rzeczywiście pora zacząć podejrzewać instalację/lampy


@wilku1984: instalacja jest w porządku, klasycznie padające ledy. Osramy gu10 nad stołem zaczęły gasnąć tak po jakimś czasie świecenia, świeci 5s i gaśnie na 2 tak w kółko. Philips w łazience i przygasa sobie tak nieregularnie, są 3 i ciężko wyczaić która to bo nawet nie widać. Pewnie klasycznie temperatura wysoka zabiła elektronikę żarówki.
@elemenTH: hmm... No ja nie uznaję niczego poza E14 i E27, może to mi przypadkowo dupsko ratuje. Bo nie ogarniam jak w portfolio porządnego producenta jeden typ żarówek może działać wzorowo a drugi się wykrzacza co chwilę. Mega dziwna sprawa...