Wpis z mikrobloga

@Paranoija: @Kanalarz: I tu właśnie wychodzi wasza wiedza o ekonomi xd wy wiecie że życie to nie etf? Wiecie jak działa kryzys czy dalej tylko wykresy widzicie? Ludziom brakuje pieniędzy na podstawowe funkcje życiowe dlatego wybierają pieniądze które mają na lokatach, obligacjach, walutach ale wy sobie przekisicie 15 lat... W kryzysie chodzi o to że nie przekisisz sobie swoich etfow bo cie na to po prostu nie stać.
  • Odpowiedz
@artur_syn_tadka: Co Ty #!$%@? w ogóle xD

Ludziom brakuje pieniędzy na podstawowe funkcje życiowe dlatego wybierają pieniądze które mają na lokatach, obligacjach, walutach

No na tym #!$%@? polega to całe FIRE xD
  • Odpowiedz
@Paranoija: nie, fire zakłada ze odkładając kilka procent rocznie jesteśmy sobie w stanie zapewnić spokojna przyszłość na poziomie. Otóż nie wygląda to tak. żeby tak było potrzeba kilkudziesięciu lat stałych oszczędności. Plan ten w ogóle nie zakłada jakiegokolwiek ryzyka na odstępie kilkudziesięciu lat. Historia pokazuje że przez ostatnie 30 lat plan fire mógł się posypać jakieś 14 razy co oznacza że nie zadziałałby tak jak przedstawiacie to w teorii. Nie
  • Odpowiedz
Ludziom brakuje pieniędzy na podstawowe funkcje życiowe dlatego wybierają pieniądze które mają na lokatach, obligacjach, walutach


@artur_syn_tadka od wydatków, kiedy się potkniesz w czasie kryzysu są pieniądze zgromadzone w poduszce finansowej, a nie kasa zainwestowana w akcjach.
  • Odpowiedz
@artur_syn_tadka:

Historia pokazuje że przez ostatnie 30 lat plan fire mógł się posypać jakieś 14 razy co oznacza że nie zadziałałby tak jak przedstawiacie to w teorii.

No właśnie o to chodzi że nie. Naprawdę chyba zakładasz sprzedawanie na dołku.
Gdybym w 2001 miał 2 miliony złotych, zainwestowane w SPY500, i co roku wyciągał 60k(5k miesięcznie), ba - co roku wyciągałbym 5% więcej, tak że w 2020 wyciągałbym już 150k
  • Odpowiedz
@Paranoija: wiesz jaka była wartość złotówki w 2001 roku? Wiesz ile ludzi wtedy miało 2mln zł xd? Wy żyjecie w jakieś bańce normalnie. Skąd miałbyś mieć 2mln złotych w tamtych czasach? Jeśli byś miał to jasne że bys zarobil na wszystkim bo polska się rozwija od tamtego czasu. Ale cała reszta ludzi którzy nie mieli 2 mln potrącili działki, mieszkania oszczędności itp bo oddawali za bezcen żeby mieć na jedzenie...
  • Odpowiedz
@artur_syn_tadka: Naprawdę nie wiem o czym Ty piszesz chłopie.
Twoje słowa można skrócić do "jeśli nie będziesz oszczędzać, to nie oszczędzisz".
Zakładasz już nie tylko krach, ale to że przez niego stracisz pracę i będziesz musiał sprzedać nieruchomości.
Z takim podejściem to rzeczywiście, lepiej nic nie robić.
  • Odpowiedz
@Kanalarz: ja robię wszystko, żeby jak najbardziej spotęgować kapitał póki trwa hossa i mieć duży kapitał na pasywne inwestowanie w obligacje kiedy stopy zwrotu będą opłacalne. Uchronienie jakieś kilkudziesięciu tysięcy nic by nie zmieniło w moim życiu bo i tak bum musiał brać kredyt i robić do usranej a zbliżające się ceny i tak by szybko zweryfikowały moje oszczędności. Wten sposób mam okazję zarobić i z tego żyć a może
  • Odpowiedz