Wpis z mikrobloga

Ej ma sens dieta wysokobiałkowa kiedy chce stracić tłuszcz z brzucha ale nie ćwicze siłowo? Co najwyżej cardio kilka razy w tygodniu. 1800kcal i 135 gram białka
Zależy mi żeby nie tracić mięśni i zastanawiam się czy da się to osiągnąć bez ćwiczeń siłowych i czy wysokobiałkowa dieta nie zaszkodzi mi. 78kg (największy skinny fat na wykopie)

#dieta
  • 28
@JakTamCoTam: dla tych co pamiętają, udało mi się zaczynając treningi i diete w maju schudnąć do lipca 6kg i faktycznie poprawiło to moją sylwetkę, ale brzuch znowu mi #!$%@?ło mimio tylko 2kg wzrostu w masie i czas się dociąć nawet jakbym miał ważyć 50kg
@JakTamCoTam:

chce stracić tłuszcz z brzucha


Tłuszcz tracisz z całego ciała, osobniczo masz uwarunkowane w których miejscach wpierw odkładasz tłuszcz i skąd go tracisz wpierw. Jeśli chcesz mieć kratę na brzuchu, to schodzisz np do 15% ogólnej tkanki tłuszczowej. Jak wystarczy ci lekki zarys mięśni na brzuchu i jesteś happy, to zostawiasz. Białko nic do tego nie ma.

Co najwyżej cardio kilka razy w tygodniu.


Cardio jest potrzebne do zdrowia i
@GhostTrick: dzięki za wyczerpującą odpowiedź :D znalezienie tych 2h w tygodniu na silkę nie jest wcale takie easy stąd szukam opcji naokoło xD Praca + studia dzienne + inne zajęcia jak np kursy, spotkania itd + sen 8h xD
@GhostTrick: problem w tym, że mieszkam w mieszkanku wielkości akademika, nie mam gdzie drążka umocować, bo te ramy sa krzywo zrobione xD tak to bym dawno coś takiego robił XD Jest takie małe, że nie miałem jak robić rozpiętasów hantlami, musiałem otwierać drzwi a nogi wkładać pod łózko i jakoś działało a wznosy nad głowę tylko na siedząco, bo na stojąco to biłem hantlami o sufit, bo jest tak niski
@GhostTrick: no ale byłem też u trenera i pokazał mi technikę do ćwiczeń + ułożył plan treningowy na redukcje, więc teoretycznie mógłbym wrócić ale no kurna jak się szło to bez kitu 2h, 30 minut samej rozgrzewki xD