Wpis z mikrobloga

Polecicie jakąś klimatyczną grę w której są jakieś bezpieczne strefy i sojusznicy - najlepiej żeby samemu można budować te bezpieczne strefy i nimi zarządzać...

Lubię gry w których są miejsca w których mogę się schować i odpocząć, czuję w tedy taki fajny wyjątkowy klimat i poczucie bezpieczeństwa...ciężko to wyjaśnić :P

Przykładem takich gier jest Fallout 4, w którym mogłem budować swoje osady i werbować sojuszników albo nawet taki Gothic 2, gdzie poza murami Khorinis było mega niebezpiecznie no ale w mieście mogłem się ukryć przed tym wszystkim w karczmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętam gdy pierwszy raz ujrzałem Poszukiwaczy gdy wracałem w nocy z górniczej doliny, prawie się zesrałem ze strachu a potem uciekłem do miasta a tam się okazało że też są poszukiwacze więc pobiegłem się przespać do rana i się okazało że postać ma "koszmary" do dzisiaj pamiętam jaki byłem w tedy zesrany i to było fajne takie :)

#gry #szukamgry #pytanie #staregry #gothic #fallout
  • 36
  • Odpowiedz
W takim Syrimie nie podoba mi się że budynki są osobnymi lokacjami no i wszystko co jest poza budynkiem tam zostaje no i w tej grze nie czuję tego niebezpieczeństwa i odwrotnie :x

Kurde jestem po prostu #!$%@? i nawet nie potrafię opisać tego czego szukam xD
  • Odpowiedz
@Lesrley: nie pomogę Ci, bo się za bardzo nie znam na grach, ale wiem co czujesz - ostatnio grałem pierwszy raz w S.T.A.L.K.E.R i to poczucie braku przystani było czasem mocno uciążliwe. Nigdzie nie czułem się jak "w domu" :D Jedyne więc co mogę odpowiedzieć na Twoje pytane to NIE STALKER ;)
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: W stalkerze to chyba tylko w tej pierwszej osadzie w pierwszej części gry czułem się bezpiecznie a cała reszta to masakra, choć ta osada w czystym niebie która była osobną lokacją też była całkiem przyjemna :)
  • Odpowiedz
@Lesrley: ja tylko w pierwszą część (wg wydania, nie chronologicznie) grałem - ale tak jak piszesz, w Kordonie było swojsko, ale mam wrażenie że to dlatego że na początku gry. Potem tę samą funkcję spełniał Bar, ale tam już czułem się jak intruz ;)
  • Odpowiedz
@Krzysu: W stalkera już sporo pograłem no i tylko pierwszą część mi przypadła do gustu no ale zważając na to że wolę czuć się bezpiecznie niż niebezpiecznie to więcej nie wrócę do stalkera bo tam to jak zobaczyłem w kanałach pierwszego kontrolera 15 lat temu to do dzisiaj mi się on śni xD
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Polecam zagrać w czyste niebo, tam nie dość że jest taka dość spora osada która jest osobną lokacją to podczas gry można wspierać jedną z frakcji na bieżąco a dzięki temu na mapie pojawia się np. więcej patroli na drogach - dzięki którym możesz nawet poza osadami poczuć się przez chwilę bezpiecznie :P
  • Odpowiedz
@BillyDallas: ehh...jestem anty fanem filmów, seriali i bajek ponieważ ogólnie nie przepadam za science fiction i nie potrafię się wczuć w filmy i gry w których akcja toczy się w dalekiej przyszłości :/
  • Odpowiedz