Wpis z mikrobloga

Słyszałem kiedyś powiedzenie: można wszystko zrobić dobrze, a i tak przegrać.
Dziękuję za poprzednie słowa otuchy i kibicowanie. Niestety Pan rekruter powiedział, że nie znajdzie dla mnie miejsca w firmie. Trochę mi przykro.

Z drugiej strony, przez chwilę czułem się jak ktoś ważny w tym wielkim mieście. Zobaczyłem rzeczy które wcześniej widziałem tylko w telewizji i internecie. Te budynki. Ogromne wrażenie. Jakbym był na wycieczce w odległym, bogatym kraju. Wracam już pociągiem. W domu będę dopiero o 6 rano.
#przegryw #gehenna
Pobierz
źródło: comment_1634409226kErIScB6yjJVndDxKiJngI.jpg
  • 32
@HalfGod: Nie zarabiam zbyt dużo. Muszę każdą złotówkę dwa razy obracać. W Warszawie zjadłem po raz pierwszy od dawna fast food, dając sobie warunek, że zaoszczędze na komunikacji i będę chodził po mieście pieszo. Nie uskarżam się, po prostu taka jest moja sytuacja. Działalność stolarska odpada: narzędzia po dziadku są podstawowe, jest niesprawna piła (silnik musiałem pożyczyć do betoniarki) i jakieś heble.
@Leniwiec-Egzystencjalizmu to z mojej perspektywy powiem Ci tyle, że na codzień mieszkam w Łodzi, zwiedziłem mniej lub bardziej właściwie całą Polskę, ale jak ostatnio byłem w regionie właśnie Zamość-Hrubieszów, to takiej ogólnej biedy jak tam u Was to jeszcze w Polsce nie widziałem. Znacząco odstajecie poziomem życia, tak myślę, i to nie tylko od większych miast, ale porównywalnych regionów w np. świętokrzyskiem czy kujawsko pomorskim. Do wielkopolski czy dolnego śląska to w
@HalfGod: Nie ukrywam, sytuacja trochę mnie boli, w moim starym przedwojennym domu jest tylko prąd i woda z wieży ciśnień na końcu wsi. Piec opalam drewnem i gałęziami. Jak widzisz robię wszystko by uciec: skończyłem studia (kierunek związany z bezpieczeństwem informatycznym), mam certyfikat angielskiego B2, wczoraj ostatecznie zdałem kurs z aktywacji zawodowej z Urzędu Pracy na Kwalifikację Ochroniarską. Szukam aktywnie teraz pracy po całej Polsce. Miałem pieniądze odłożone na ucieczkę, ale