Wpis z mikrobloga

Polski obywatel egzystując sobie, emituje do atmosfery 8 ton CO2 rocznie.
Pasażer prywatnego odrzutowca emituje 6 ton na godzinę.
Leo leci uwiadamiać plebs, żeby ograniczało swój ślad węglowy, bo on wyrobił już normę za obywateli kilku państw.
Halo ludzie, the climate change is real!
Bądźmy odpowiedzialni!

#klimat #zmianyklimatu #ekologia #zielonylad #ekoterrorysci #swiat #hollywood #agenda2030
EkspertzNASA - Polski obywatel egzystując sobie, emituje do atmosfery 8 ton CO2 roczn...

źródło: comment_1634401579xXeAQkdp7ukG1iC8lOO2VU.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@smyl: Wykres przedstawia:

The 20 largest contributors to cumulative consumption-based CO2 emissions 1850-2021, billions of tonnes. Grey bars show emissions on a territorial basis with exported CO2 shown in light grey and imports shown in red. Source: Carbon Brief analysis of figures from the Global Carbon Project, CDIAC, Our World in Data, Carbon Monitor, Houghton and Nassikas (2017) and Hansis et al (2015). Chart by Carbon Brief using Highcharts.

Link do
  • Odpowiedz
@mechaniczny_pomidor: nie uważam że to jest manipulacja. Globalizacja zaczęła się dużo wcześniej, niż 20 lat temu, 20 lat temu był 2001 rok ;] A ponad połowę CO2 w swojej historii ludzkość wyemitowała od 1991 roku do teraz. Już w świecie silnie zglobalizowanym.

Zresztą w opisie wykresu masz jasno opisane co przedstawia.
  • Odpowiedz
@maczeta31: polityka Niemiec z gazem to powiększanie swojej strefy wpływów, oczywiście doprowadzi to do redukcji emisji ale dużo większym kosztem i dużo mniej skutecznie niż atom, z punktu widzenia GO jest to niezbyt racjonalne ale z punktu widzenia de już bardzo; ja jestem germanofilem ale za zamykanie elektrowni atomowych to bym nakopal im do ryja najchętniej
  • Odpowiedz
@Ekspert_z_NASA:
Cała koncepcja śladu węglowego została wymyślona przez BP na potrzeby ich "eko" kampanii, która miała zrzucać odpowiedzialność na konsumentów. No i chyba koło 90% budżetu projektu to był marketing, a pozostałe to jakieś grosze rzucone Yale na badania.

Ani Ty, ani ja, ani Leo nie jesteśmy odpowiedzialni za aktualny syf klimatyczny ;)
  • Odpowiedz