Wpis z mikrobloga

@Lubieruchac

caka branża it to takie przeplacone gowno ze szkoda gadac.. udalo sie bo starzy ludzie nie ogarniają komputerow to wielcu informatycy od siedmiu bolesci trzepia na nich kase.. za pare lat im sie ukruci bo teraz to juz kazdy sobie sam potrafi strobe zalozyc czy cos


No to proste remedium - przebranzów się i niech przepłacają za Twoją gówno pracę, a jak jesteś na to za głupi to nie pie"dol tylko sam "przepłacaj"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Gwendeith: Wiesz, mam tytuł inżyniera informatyki, pracuje jako programista w zawodzie. Nie byłem jakimś orłem z matematyki, miałem ciężka przeprawę przez studia, poprawiałem pierwszy rok. Wydałem kilka tysięcy na pościgi zarabiając 800 zł miesięcznie na zamiataniu parkingu w pomarańczowej koszulce. Fortuna w końcu się odwróciła, zacząłem zarabiac przyzwoite pieniądze, 4,5 roku w zawodzie, z roku na rok 1-2k podwyżki i nagle mam od nowego roku płacić 1k więcej podatku bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kezioezio: w IT? 12% ryczałt, stała składka zdrowotna (nawet jeśli te 900zl) i niski ZUS na początek. Efektywnie będzie w kosmos lepiej niż etat, szczególnie w polskim wale.
Owszem b2b będzie się miało gorzej dla liniowców, szczególnie tych co koszty robią na drogich leasingach. Raz, że składka zdrowotna 4.9%, czyli sporo wyższe podatki, dwa że podatek przy wykupie z leasingu.

Liniowy przestanie się opłacać na rzecz ryczałtu. UOP będzie dalej
  • Odpowiedz
Potem będzie płacz, że te gratisowe pieniążki dla patusów i leniów nie starczają na nic. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Speedy: Będzie kwik, że to wina "prywaciarzy" co podnieśli ceny usług ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Owszem b2b będzie się miało gorzej dla liniowców, szczególnie tych co koszty robią na drogich leasingach. Raz, że składka zdrowotna 4.9%, czyli sporo wyższe podatki, dwa że podatek
  • Odpowiedz
Ja prdl xD. Ile pissowsko - bolszewickiego lewactwa wylazło tutaj na wypok. Jednak Polaczki są zawistne. Tu trzeba to wszystko zaorać bo nic się w tym toksycznym społeczeństwie nie zmieni.
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Może pochodzi z biednej rodziny bez kapitału i zbiera z każdej wypłaty na mieszkanie? A przez takie podejście do podatków jest ruchany bez mydła.
  • Odpowiedz
Tragedią to jest to, że pomimo kolejnego wzrostu obciążeń podatkowych pracującej części społeczeństwa żaden z problemów (zdychająca edukacja, zdychające uniwersytety, zdychająca energetyka, zdychająca ochrona zdrowia, zdychająca dyplomacja, zdychające służby komunalne) nie zostanie nawet tknięty, a różna szarańcza (500+, księża, pisowcy, patologia z Polski Z) się po raz kolejny nachapie.


@Filipterka25: To mnie właśnie w tym najbardziej wqrwia. Nie miałbym nic przeciwko płacenia podatków jak w krajach skandynawskich. ALE przy jednoczesnej
  • Odpowiedz
@bruuh: i bez końca będzie podwyżkę dostawał, gdyż worek z podwyżki jest bez dna a pracodawcą altruistycznie będzie je przyznawał, piękny roszczeniowo bez refleksyjny świat.
  • Odpowiedz