Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kupiłem pół roku temu #seiko 5 sports (srpd) i sprężyna pozwala na 35-40h działania po dniu chodzenia (dosłownie chodzenia, nie siedzenia), a zegarek potrafi mieć wahania (względem ustawionej godziny) na poziomie 20-40 sekund dziennie.

Oddać go do zegarmistrza, czy to normalne? Z tego co wyczytałem powinien pozwalać na (co najmniej) 40h zapasu oraz odbiega czasowy od normy w zakresie -5/15 sekund/dzień.

#zegarki #zegarkimechaniczne #zegarmistrzostwo #zegarmistrz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NoNameNoIdeaNoLife: mi reguluje automaty od lat stary zegarmistrz w małej mieścinie. Gość wkłada serce w swój fach.
Odkręcenie dekla, położenie na maszynie (której nazwy nie znam, ale puka rytmicznie po położeniu zegarka) i regulacja takim małym dyngsem ;)
@NoNameNoIdeaNoLife: Jeżeli kupiłeś pół roku temu to powinna to objąć gwarancja, mechanizmy w tych Seiko nie należą do ultra precyzyjnych ale 40s to już odczuwalne wahanie. Polecam sprawdzić to na aplikacji np. ToolWatch.
@19michael86: to akurat nie jest powód do zbytniej dumy bo obchodzenia wahań mikroregulacją to droga na skróty.
Kolega @wykopyrek: dobrze radzi.
@rydzo: natomiast wizyta u zegarmistrza może tutaj dużo zdziałać. A koszt serwisu tego super-popularnego werku to mniej niż koszt czasu czekania na obsługę serwisową.
Przy okazji można pomyśleć o modyfikacji, szafirowe szkło np.