Wpis z mikrobloga

Ja sie #!$%@? znam a mechanik powiedzial ,ze chip tuning i optymalizacja skrzyni biegow moze wplynac na szybsze zuzywanie sie elementow smochodu. Pacjent: pedalskie x4 2.0 diesel.wszystkie strony internetowe mowia , ze ze 190hp bedzie 235 na stopniu drugim. I teraz czy warto robic ten tuning czy nie. Zepsuje mi sie samochod czy nie.
#bmw #motoryzacja
  • 11
@Popularny_mis: chcialbym tym samochodem pojezdzic tak ze 2 lata. Niestety jsk bym chcisl go sprzedac to mkmimum 20% straty a juz wlozylem w niego ze 40tys pln. Samochod mi sie podobs jak na razie.wiec chcialbym wycisnsc z niego jak najwiecej. 235koni to jest max co mozna zrobic ale 20% to chyba nie jest zle
@Zbieracz_kapiszonuf: moc mocą, ale tutaj większe znaczenie ma moment obrotowy. Silnik bez problemu ogarnie takie przyrosty, warto mieć na uwadze że obecnie samochody są kastrowane, aby spełniać normy emisji itd... Największe znaczenie ma moment obrotowy, tu nieodpowiednie strojenie może doprowadzić, do szybszego zużycia skrzyni, sprzęgła i napędów. Zazwyczaj są zaprojektowane tak że mają zapas, ale musisz zweryfikować najlepiej w necie ile przyrostu mocy i momentu jest bezpieczne, dla takiego konfigu silnika
@xspeditor: fajny w sumie, taka x6 dla biedaka:) o wiele twardsze zawieszenie niz w x3. Na 18" komfort jest ok , na 20" jest juz twardo , czujesz kazda nierownosc. Glosno w srodku powyzej 140( ale ja tego nie zauwazam bo glosno muzyki slucham) . Jestem bardzo zadowolony, jedyny moj blad to moglem brac z mocniejszym silnikiem. 190hp to malo jak dla mnie.