Wpis z mikrobloga

@kujawiakkolo30stki: xD tak, uważam, że jak każdy może sobie grzebać jak chce, ale jednocześnie każdy może każdemu patrzeć na ręce będzie lepszy od systemu całkowicie zamkniętego, że możesz co najwyżej zaufać producentowi, że nie będzie śledził i że nie zostawi specjalnych backdoorów.
A artykuł który wysłałeś jest o aplikacjach - jak zainstalujesz sobie śmietnik na telefonie, to będziesz miał na telefonie śmieci.
W dzisiejszych czasach najbezpieczniej jest nie mieć telefonu. Na
Nie chcę się uzależniać od monopolisty i jego wszystkich usług.


@DerMirker: nie no tę część rozumiem, ja też nie chcę, ale żeby w tym celu szukać telefonu sprzed dwóch dekad to dosyć daleko posunięta motywacja. Stąd dopytuję, bo akurat zagrożenia ze strony Google'a, szczególnie dla stosunkowo świadomego użytkownika są ciężkie do jakiegokolwiek porównania z zagrożeniami ze strony instytucji państwowych. Jeżeli faktycznie wyłącznie to cię martwi, to czemu nie wyłączyć po prostu
Na zdjęciu jest nokia e52 czyli telefon mający internet, gps, symbian czyli system będący prekursorem dla smartfonów, taki telefon na 100% śledzi.


@r4do5: Nawet jeśli producent coś takiego zaimplementował, to ten system jest tak stary i tak mało osób go używa, że na pewno żadna infrastruktura do obsługi tego śledzenia i tak by już dawno została wyłączona.
@DerMirker: podsłuchy, billingi i odczyty SMS-ów masz na poziomie operatora. Lokalizacja, choć niedokładna, to też przez BTSy, więc biorąc taką starą cegłę możesz co najwyżej uniknąć scamów i śledzenia przez apki
@Tino: ok, tę cenę jest w stanie zapłacić i zdaję sobie sprawę, że przed państwem nie ucieknę.

Właśnie o unikanie podawania lokalizacji Googlowi, korzystania z jego notatnika, kalendarza i pierdyliona usług, o których nawet nie wiem mi chodzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@DerMirker

@r4do5 A czy przypadkiem sygnał 2G nie został całkowicie wyłączony. Do wyłączenia 3G też się chyba przymierzają. Czy stara Nokia będzie działać?
@jakacper: Działa i będzie działać. Sieci 2G i 3G nadal działają i jeszcze przez jakiś czas będą działać. Co prawda operatorzy zapowiadają wyłączenie sieci 3G, by zwolnić miejsce pod nowsze, efektywniejsze technologie LTE i 5G, ale planują pozostawić 2G dlatego, by urządzenia obsługujące maksymalnie 3G wciąż mogły łączyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
na nowych smartfonach z Androidem nie da się nie używać aplikacji Googla. Nawet kalendarz i notatnik do nich należy...

@DerMirker: Da się nie korzystać. To, że aplikacje od Google są zainstalowane i wybrane domyślnie nie oznacza, że trzeba korzystać akurat z nich. Możesz zainstalować inne, działające w pełni offline aplikacje i ustawić jako domyślne. Co nie zmienia faktu, że chyba większość korzystających z Internetu aplikacji na Androida "pod spodem" używa usług
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
opensource gdzie grzebie każdy kto chce myślisz , że jest lepszy? zapoznaj się z tym : http://www.ivanomalavolta.com/files/papers/MOBILESoft_iam_2020.pdf

@kujawiakkolo30stki: Obawiam się, że mylisz open source ze zbyt mało restrykcyjnym podejściem do komunikacji pomiędzy aplikacjami w Androidzie, o czym mówi ten artykuł. Jeśli już to wina architektury systemu Android. A to, że jest on otwartoźródłowy, to w tym kontekście nie ma znaczenia.

Nawiasem mówiąc XprivacyLua umożliwia bardziej szczegółowe zarządzanie uprawnieniami, m.in. właśnie tymi,