Wpis z mikrobloga

@Bielecki: Brednie xD @DerMirker: teraz nie wiem czy sobie jaja robisz/ jestes dilerem z pod szkoły który daje pierwsza działkę za darmo / czy o #!$%@? tu chodzi. telefon który wysłałeś jeat absolutnie bezsensowny. Kiedys Blackberry było używane głownie przez szejków arabskich- przez automatyczne szyfrowanie wszystkich wiadomości z poziomu softu. Mieli swój własny system. Moze za czyms takim sie rozejrzyj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oakduck: nic, zwyczajnie nie chcę, aby Google wiedziało, gdzie się znajduję. Co do metra.

@DerMirker: no dlatego będzie to wiedział operator, instytucja od której każdy rząd dostanie dane twojej lokalizacji w 10min, mądre
@DerMirker: nie słuchaj się ich odnośnie tej e52. Smartfonowość tego aparatu na dzisiejsze warunki jest mocno naciągana, a telemetrie wysyłaną do producenta to raczej bym w chwili aktualnej między bajki włożył - nawet jeśli była to serwery już dawno nie działają.
@r4do5: @DerMirker: taki sympatyczny Pan co sie zna mi kiedys powiedzial ze te stare tel sa do podsluchania / zlamani jeszcze prostsze niz smartfony, przynajmniej gdy maja dostep do neta.
@mp107: i @jakacper spróbuj sobie jeżdżąc po kraju włączyć jakieś strony używając 2G to zobaczysz ile CI zajmie załadowanie się jej w pełni. dramat :( A 3G już wyłączyła T-mobile. Play z Orange też 'na dniach'. Jedynie plus się trzyma. Echhh :(
@alwykop:

spróbuj sobie jeżdżąc po kraju włączyć jakieś strony używając 2G

Wiem jak to wygląda. :) Pisząc o niewyłączaniu 2G miałem na myśli głównie to, że dzięki utrzymaniu sieci 2G urządzenia 2G/3G wciąż będą w stanie działać (będzie można z nich dzwonić, SMS/MMS-ować i od wielkiej biedy korzystać z Internetu - na tekstowe komunikatory itp. może wystarczyć, pod warunkiem, że nawiążemy sesję transmisji danych, co przy miejscami dość obciążonym 2G nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: a nie łatwiej do czegoś z grubsza "używalnego" wgrać np. Lineage OS bez usług googla? Dogrywasz tylko sklep z aplikacjami typu Aurora Store i masz smartfona bez grama googla.
@DerMirker: generalnie to śledzi kilka rzeczy i nie da się ich wyłączyć bo część jest hardwarowa a część softwarowa, śledzą też aplikacje. Lineage OS wyłącza chyba triangulację pozycji po wifi ale nie wyłącza śledzenia w apkach. Musiałbyś mieć całkowicie otwarty telefon, coś na linuksie