Wpis z mikrobloga

Mirki, istnieje jakaś aplikacja webowa, dzięki której mógłbym zrobić symulacje nadpłaty kredytu hipotecznego? Przynajmniej tak w przybliżeniu
Chcę trochę nadpłacic, ale nie wiem co będzie bardziej korzystniejsze czy mniejsze raty, czy krótszy okres spłaty. W banku pekao niestety nie mogą (albo nie chcieli) tego zrobić :/
#banki #kredythipoteczny #kredyt
  • 5
  • Odpowiedz
co będzie bardziej korzystniejsze czy mniejsze raty, czy krótszy okres spłaty.


@kornolio: Możliwe są dwa scenariusze po nadpłacie - zachowanie aktualnego okresu kredytowania lub jego skrócenie.

Odsetki w każdej racie są naliczane według aktualnego kapitału do spłaty. Im szybciej spada saldo kapitału do spłaty tym mniejsze odsetki są naliczane.

Wyjaśnię na prostym przykładzie. W sytuacji, gdy nadpłacasz kredyt ze skróceniem okresu kredytowania kwota nadpłaty powoduje zmniejszenie kapitału do spłaty i pozostawienie
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol w Pekao mam jeszcze trzecią możliwość wg umowy: zmniejszenie jednoczesne okresu i rat. To jest taki pośrednik między jedną opcją, a drugą. Przez stronę www mam możliwość nadpłaty, aczkolwiek nie wchodziłem jeszcze w tę opcję, więc może być tak jak mówisz i będzie konieczna wizyta w oddziale. W każdym razie dzięki za obszerną odpowiedź. @bartez_94 to byłoby rozwiązanie idealne. Ale muszę też odkładać kasę na inne potrzeby, więc co miesięczne nadpłaty
  • Odpowiedz
@marcpol w Pekao mam jeszcze trzecią możliwość wg umowy: zmniejszenie jednoczesne okresu i rat. To jest taki pośrednik między jedną opcją, a drugą. Przez stronę www mam możliwość nadpłaty, aczkolwiek nie wchodziłem jeszcze w tę opcję, więc może być tak jak mówisz i będzie konieczna wizyta w oddziale.


@kornolio: W Pekao SA nie ma możliwości nadpłaty kanałem internetowym. Można tą drogą jedynie umówić wizytę w placówce w celu realizacji nadpłaty.

Zdalne
  • Odpowiedz