Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Podczas studiów pracowałem dodatkowo w callcenter gdzie doświadczałem ogromnego stresu że strony klientów jak i przełożonych. Jakoś udało mi się to przerwać, ukończyłem studia i pracę zmieniłem na taką, gdzie telefonów mam 4 w tygodniu (vs 80 dziennie w CC) i raczej nie stresujących.
Niestety przez ten cały stres nabawiłem się bardzo uciążliwego problemu, mianowicie gdy mam się komuś przedstawić przez telefon automatycznie coś mnie blokuje, nie mogę wypowiedzieć ani słowa, zaczyna mi bić szybko serce i zaczynam się jąkać. I tak za każdym razem.Dzwonię do przychodni zapisać się na wizytę, do fryzjera na strzyżenie itd. jak muszę się przedstawić to zaczynam się jąkać i jest masakra. Niestety sytuacja się pogorszyła, teraz również gdy muszę się przedstawić gdzieś osobiście (nie przez telefon) to blokuję się.
Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale zapisałem się do psychiatry (termin na koniec listopada). Powiedzcie mi, czy psychiatra może pomóc w takiej przypadłości? Jaka może być diagnoza i czy są na to jakieś leki? Szczerze mówiąc wolałbym farmakologię niż np. psychoterapię gdyż nie chcę żeby ktoś się dowiedział a leki można ukryć.
Lęk i blokada oczywiście irracjonalne i zdaje sobie z tego sprawę, ale nie mogę tego się pozbyć, również chyba ludzie w około zauważają powoli że coś jest nie tak.

#psychiatria #psychologia #zdrowiepsychiczne #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61683b25820612000adcb763
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Przekaż darowiznę
  • 2