Wpis z mikrobloga

Myślisz, że jesteś sam? Że wszyscy cię zostawili? Że możesz polegać tylko na sobie? Że tracisz życie bo nie masz kogoś kto teraz byłby obok?

Jesteś sam z wyboru, z ateizmu i odrzucenia Boga, który nigdy nie opuszcza człowieka, to człowieka wybiera aby go odrzucić i próbuje żyć na własną rękę. I co, jak tam życie o siłach własnego umysłu? Nie trzeba pytać. Zajmij się czytaniem Biblii zamiast wklejać kolejny raz ten sam mem z papieżem i płakać, bo w Nim jest pocieszenie i wygryw, życie wygrane w niebie.
#przegryw
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MexFan:

to jest potwierdzenie na niemilczącego Boga?


Edytuję, bo się odniosłem do Twojego poprzedniego wpisu, w którym to ja napisałem iż Bóg jest milczący, sorki, mój błąd

To teraz już odnośnie meritum: ten cytat potwierdza w jaki sposób, że Bóg ma nigdy nie opuszczać człowieka?
  • Odpowiedz
@lazik_lesny: Ponieważ Pismo Święte to teksty natchnione przez Boga. Pojawia się tu zasadnicza kwestia wiary. Jednak gdyby Bóg objawił sie wszystkim ludziom to sam etap sprawdzenia człowieka, czy jest godny trafić do nieba byłby spalony. Ludzie odczuwają kontakt z Bogiem w modlitwie, odczuwają jego ingerencje w swoim życiu. A co do kwestii wiary, to nawet jesli mowisz ze w nic nie wierzysz to i tak wierzysz. Nawet uznawanie nauki opiera
  • Odpowiedz
A jakich masz moralnych nauczycieli jeżeli ktoś nie chodzi np do kościoła?


@MexFan: Filozofów, Mireczku. Zarówno tych sprzed Jezusa, jak i po. Etyka religijna (katolicka) była podważana i np. Schopenhauer uważał iż jest w pewnym sensie egoistyczna, skoro odwołuje się do nagrody/kary (niebo/piekło). Sam postulował, że moralność powinna się opierać na współczuciu, a nie strachu przed Bogiem czy oczekiwaniu jakiejś zapłaty po śmierci. Jeśli kogoś przed kradzieżą ma powstrzymywać smażenie
  • Odpowiedz
@lazik_lesny: Filozofowie są ale nie maja takiego wplywu jak religie ani widocznie samym tym którzy uznają te kwestie za prawdziwe nie zalezy by szerzyc te idee albo przybliżyć w odbiorze. W przypadku chrzescijanstwa masz całą mase ewangelizatorów, katechizmów, nauczania na dowolnym poziomie dojrzalosci duchowej.

Masz cale sieci fundacji i organizacji pomocowych opartych o nauki Jezusa. Masz cala mase ludzi którzy czynią dobro bezpłatnie jako wolontariusze. W przypadku filozofów tego nie
  • Odpowiedz
@MexFan: niesłusznie umniejszasz rolę filozofii w dzisiejszym świecie. Otóż ma ona ogromne znaczenie, tylko większość ludzi się nad tym nie zastanawia głębiej, nie docieka albo zwyczajnie nie wie z ilu "wynalazków" filozofii na co dzień korzysta. Podwaliny moralności, etyki, definicje dobra i zła, Pierwszego Bytu (i może nim być oczywiście Bóg), celowości życia człowieka, problem wolnej woli, bardzo trudny problem definicji wolności, koncepcja państwa (w ujęciu społeczeństw), i cała masa
  • Odpowiedz