Wpis z mikrobloga

  • 1406
To jest niesamowite że te zdjęcia dzielą 3 miesiące, dokładnie w lipcu postanowiłam udać się do dermatologa. Od lat miałam trądzik, którego nie potrafilam na własną rękę wyleczyć. Wydawało mi się że z wiekiem mi przejdzie, ofc tak nie było. Trafiłam na super dermatolog, która od razu dała mi antybiotyk i wskazówki jak dbać o moją tłustą skórę. Nie dość że dziś mam prawie idealną cerę to jeszcze mniej zbiera się sebum. Jeszcze zostało mi usunięcie kwasami blizn i mogę przestać używać podkładów i pudrów ( ʖ̯) Co więcej te leczenie nie kosztowało mnie krocie.
Na pierwszej wizycie zapłaciłam:
130 zł za wizytę lekarską
~ok.200 zł leki : Tetralysal i Acnelec w kremie

Na drugiej wizycie:
130 zł wizyta
170 zł leki : Tetralysal I Acnelec w żelu

Ogólnie to antybiotyk zażywałam przez 3 miesiące. Przez pierwszy miesiąc brałam dwa razy na dobę, później pani dermatolog zmniejszyła mi o jedną na dobę. Do tego zalecała żeby przemywać twarz rano i wieczorem emulsją- Cetaphilem EM, co uważam że dla mnie to jest najlepszy produkt do twarzy, nie kosztuje miliony monet a potrafi zdziałać cuda. Oczywiście antybiotyk brałam z cynkiem. Ograniczyłam mleko i inne produkty mleczne oraz słodycze (przynajmniej na wieczór).
Na zdjęciu po prawej mam lekki krem BB.
Zachęcam do leczenia trądziku i nie bagatelizowania tak jak ja to robiłam. Byłam mega głupia i jednocześnie było mi szkoda kasy, a nie zdawałam sobie sprawy ile wydawałam na "eksperymentalne" maści, leki, toniki itp. Które nic mi nie dawały.

#tradzik
Efka585 - To jest niesamowite że te zdjęcia dzielą 3 miesiące, dokładnie w lipcu post...

źródło: comment_163413522184rCuXq1F5hvPJjrk3NgKI.jpg

Pobierz
  • 240
Ja tez nie chciałam izoteku, bo wiem jakie ma okropne skutki uboczne


@Efka585: Odmów zażycia izoteku który trwale leczy trądzik bo skutki uboczne
Katuj przez 3 miesiące wątrobę antybiotykoterapią która i tak działa na syfy tylko doraźnie xD
@Efka585: Jak po 3 miesiącach znowu ciebie wysypie to nie baw się w kolejne terapie Tetracykliną, bo one na 100 procent nie będą działać długo tylko przez okres brania leku. Zacznij wtedy z izotekiem i po 8 miesiącach problem z głowy. Taki protip dla tych, którzy biorą bądź planują tetralysal, po zażyciu leku inie przyjmujcie pozycji leżącej, właśnie w taki sposób #!$%@?łem sobie przełyk i musiałem mieć gastroskopie (nie polecam).
@Efka585: Serio dopiero niedawno odkryłaś tetracyklinę? Myślalem że każda osoba z trądzikiem o niej słyszała od praktycznie dzeicka.
Inna sprawa że żółkną po niej zęby, także uważaj.
@Efka585: tetracyklina jest dobra ja jak zazywasz, kilka, kilkanascie tygodni podziala pozniej problem wraca, trzeba kolejnej dawki. Osoboscie odczuwalem bardzo duzy brak apetytu po tetracyklinie, wykonczala mi totalnie flore bakteryjna


@anonimowyrozmowca czyli pewnie też chodzisz często do WC...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@soltino12: nie sztuka władować w siebie największą dawkę od razu jak nie wiadomo jak zareaguje na to organizm. Zaczynałam od małej i była zwiększana gdy nic mi się nie działo. U mnie raczej kwestia hormonów (wypadanie włosów, łzs, syfy), przy izoteku brałam anty i wtedy skórę miałam idealną i zero przetłuszczania. Izotek odstawiałam w sierpniu zeszłego roku, anty we wrześniu (skutki uboczne). Po odstawieniu izoteku nadal było idealnie, dzień po odstawieniu
BezpiecznyPesel


@Efka585: U mnie akurat się okazało, że jest to jedyny antybiotyk, na który jestem uczulony - wystąpiły prawie wszystkie efekty uboczne z ulotki, prócz ślepoty :P przerabiałem miliony tabletek, smarowideł i innych specyfików, dopiero Izotek załatwił sprawę.