Wpis z mikrobloga

  • 1406
To jest niesamowite że te zdjęcia dzielą 3 miesiące, dokładnie w lipcu postanowiłam udać się do dermatologa. Od lat miałam trądzik, którego nie potrafilam na własną rękę wyleczyć. Wydawało mi się że z wiekiem mi przejdzie, ofc tak nie było. Trafiłam na super dermatolog, która od razu dała mi antybiotyk i wskazówki jak dbać o moją tłustą skórę. Nie dość że dziś mam prawie idealną cerę to jeszcze mniej zbiera się sebum. Jeszcze zostało mi usunięcie kwasami blizn i mogę przestać używać podkładów i pudrów ( ʖ̯) Co więcej te leczenie nie kosztowało mnie krocie.
Na pierwszej wizycie zapłaciłam:
130 zł za wizytę lekarską
~ok.200 zł leki : Tetralysal i Acnelec w kremie

Na drugiej wizycie:
130 zł wizyta
170 zł leki : Tetralysal I Acnelec w żelu

Ogólnie to antybiotyk zażywałam przez 3 miesiące. Przez pierwszy miesiąc brałam dwa razy na dobę, później pani dermatolog zmniejszyła mi o jedną na dobę. Do tego zalecała żeby przemywać twarz rano i wieczorem emulsją- Cetaphilem EM, co uważam że dla mnie to jest najlepszy produkt do twarzy, nie kosztuje miliony monet a potrafi zdziałać cuda. Oczywiście antybiotyk brałam z cynkiem. Ograniczyłam mleko i inne produkty mleczne oraz słodycze (przynajmniej na wieczór).
Na zdjęciu po prawej mam lekki krem BB.
Zachęcam do leczenia trądziku i nie bagatelizowania tak jak ja to robiłam. Byłam mega głupia i jednocześnie było mi szkoda kasy, a nie zdawałam sobie sprawy ile wydawałam na "eksperymentalne" maści, leki, toniki itp. Które nic mi nie dawały.

#tradzik
Efka585 - To jest niesamowite że te zdjęcia dzielą 3 miesiące, dokładnie w lipcu post...

źródło: comment_163413522184rCuXq1F5hvPJjrk3NgKI.jpg

Pobierz
  • 240
@Efka585: Ta. Brałem to samo. Mnie nie pomogło. Za to albo wiek zrobił robotę albo zmiana nawyków.
Przestałem myć się gąbką, trochę pokupowałem tego mydła z rossamana na trądzik ale obecnie jest mi już dużo lepiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Efka585: taki trochę offtop, ale polecam zainwestować teraz w probiotyki. Wiele ludzi bagatelizuje branie probiotyków w trakcie kuracji antybiotykowej, a nie bez powodu mówi się, że jelita to nasz drugi mózg. Warto brać probiotyki nawet jako zwykły suplement i zmieniać je co jakiś czas, żeby jak najbardziej urozmaicić florę bakteryjną. A tak w temacie - bardzo fajna metamorfoza. Super, że Ci pomogło w tak krótkim czasie :)
@Efka585 też zażywałem tetralysal przez 5 tygodni ale po jakimś czasie dalej mi wyskakiwaly więc teraz po wizycie u innego dermatologa przepisał mi curacne i też super efekty :) gratulacje dobrej cery bo wiem jaką przykrość trądzik robi gdy wychodzi się do innych ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Efka585 tetralysal brałam już wieki temu. Pomagał na ok. miesiąc, moze dwa. Teraz mieszkam w UK i tu bez problemu kupiłam sobie zestaw bez wizyty u derma. Do tego epiduo, które już też milion razy używałam. Z trądzikiem walczę od dzieciaka i nadal wraca jak bumerang. Próbowałam już, wszystkich maści przepisywanych przez dermatologów jak jeszcze mieszkałam w Polsce. Izoteku nigdy się nie odważyłam brać. Milion razy podchodzę do tego tematu i za
@Efka585: zaczekaj pare tygodni :)
Mi zostali już czekać, pogodzić się lub beac mocniejszy antybiotyk, który niestety ale działa mocno na stawy, a ćwiczę wiec zacząłem bardziej dokładnie sprawdzać co jem i jest lepiej - wystarczająco dla mnie. Dodatkowo krem nawilżający, tonik oraz mycie 2 razy dziennie w zime i 3 razy w lato (najważniejsze rano).