Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dran2: myślałem że ZigBee to jeden uniwersalny standard między producentami i urządzenia i aplikacje są zamienne między sobą
  • Odpowiedz
myślałem że ZigBee to jeden uniwersalny standard między producentami i urządzenia


@0caffe: To nie do końca prawda.

aplikacje są zamienne między sobą


@0caffe: A to ani trochę.
  • Odpowiedz
@0caffe: @dran2: jak najbardziej możesz mieć jedną bramkę na urządzenia zigbee, BL i Wifi różnych producentów. Homeassistant poszukaj w google i YT. Najprościej postawić to sobie na raspberry 3B lub nowszym + adapter zigbeetomqtt -> na upartego w 250zł się wyrobisz.
  • Odpowiedz
Chyba najpopularniejsze jako budżetowa opcja?


@0caffe: Zależy czego potrzebujesz. Ja zdecydowałem się na HA + Conbee2, na początku jest to większy wydatek i jest bardziej skomplikowane w konfiguracji ale potem już pozwala ci używać sprzętu właściwie nie zależnie od producenta. Ale Tuya też jest spoko, szczególnie że ich bramki nie są drogie więc jak zdecydujesz się na wyjście z ich systemu to niewielka strata.
  • Odpowiedz
jak najbardziej możesz mieć jedną bramkę na urządzenia zigbee,


@Zrzyck: Wiem, ale to już więcej bujania się. Nie mówię ze to niemożliwe tylko że zgodność urządzeń i bramek i aplikacji w "uniwersalnym standardzie" to nie do końca prawda. Za 250 to samo Conbee kupisz, do tego jeszcze jakieś Rpi i godziny konfigurowania.
  • Odpowiedz
@0caffe: @dran2: Raspberry 230zł + CC2531 15zł = 245zł i to wszystko. Na godziny konfigurowania polecam filmiki krok po kroku to w 20 minut się uporasz. Więcej #!$%@? poleci jak już się kupi oryginalną bramkę producenta i ogarnie ile to ma ograniczeń.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zrzyck: i do takiego zestawu można połączyć wszystko co obsługuje ZigBee niezależnie od producenta? Właściwie to mam gdzieś pierwsze raspberry pi, ale pewnie nowszy model potrzebny?
  • Odpowiedz