Wpis z mikrobloga

Charakterystyczne wojsko zaciężne w średniowieczu było specyficznym rodzajem sił zbrojnych, o którym wiadomo niewiele. W drugim artykule przedstawiającym historię zaciężnych czytelnik będzie miał możliwość zapoznania się ze składem i hierarchią oddziałów, a także uzbrojeniem stosowanym przez najętych na służbę rycerzy. Niniejsza publikacja w dalszym ciągu ma za zadanie przybliżyć specyfikę formacji, następna zaś skupi się wyłącznie na zmaganiach wojsk zaciężnych w wielkiej wojnie z Zakonem Krzyżackim w latach 1409-1411.

Link do znaleziska - Wojska zaciężne w wojnach z Zakonem Krzyżackim w XV wieku – skład roty, uzbrojenie i taktyka

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #zainteresowania #wojna #europa #krzyzacy #rycerstwo #najemnicy #polska #zamki
Pobierz sropo - Charakterystyczne wojsko zaciężne w średniowieczu było specyficznym rodzajem ...
źródło: comment_16340295302Jfdqkfqi9sOScpnbaUv8Y.jpg
  • 36