Wpis z mikrobloga

@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: oceny graczy mimo tego są dużo bardziej miarodajne niż te kupione, w zasadzie na metacritic nie ma sensu patrzeć na oceny krytyków szczególnie dużych wydawców, bo nawet jeśli nie są kupione to są naciągane żeby nie dostać od wydawcy shadow bana. Rzadko też zdażają się duże rozbieżności między tym co jest na metacritic a co na steam, tam też zdarzają się perełki które na metacritic mają 80+ od krytyków i
@bruuh: Co jest niby miarodajnego w wystawianiu masowo ocen typu 1/10. To nie jest rzetelna ocena takiej gry jak FC6 tylko robienie syfu. A oceny krytyków jak widzisz są różne, duże portale nie boją się wystawić 4/10 vide VGC. To że jest masa portali która wystawia dobre oceny bo dostaja gierki za hehe darmoszkę to rak branży ale po pierwsze to łatwo taki portal zidentyfikować a po drugie zawsze można samemu
i zamiast tego pokazywał tylko oceny magazynów kupione przez wydawce? No tak to ma sens..


@bruuh: tak, 130 ocen Far Cry na portalach agregujących oceny to pokazywanie tylko kupionych ocen. xD

oceny graczy mimo tego są dużo bardziej miarodajne niż te kupione


xDDDDDD Weź przejrzyj opinie recenzentów i graczy. Merytoryczne (z wyjątkami) recenzje ludzi, którzy grali vs skrajne wystawianie ocen, bez merytoryki (z wyjątkami), ludzi, którzy nie grali (z wyjątkami).
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: no i obecna ocena graczy to też jest ~4/10. Czyli jak tyle da krytyk to "nie boi się" jak tyle dadzą gracze to "manipulacja"? Wiadomo że oceniają głównie ci którym się nie podoba i trzeba brać na to poprawkę, tak jest z każdym produktem nie tylko grami.

@Theos: ja też mam Far Cry 6 kupione, nawet zainstalowane, niestety przez brak Steama nie mogę grać, co mam w związku z
niestety przez brak Steama nie mogę grać, co mam w związku z tym wystawić, 10? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bruuh: czemu ironicznie pytasz o wystawieniu 10? Serio pytam jaki proces myślowy stoi za taką ironią? xD Przecież ja mam w wuju FC6, nawet tego nie będę tykał.

Oglądałem recenzje na youtubie i nikt grą nie jest zachwycony


Zajebisty dowód. XD Topowy dowód anegdotyczny.

Masz 130 zagregowanych recenzji
@Theos: no bo dziwisz się że ludzie wystawiają 1 za brak jakiegoś języka czy czegoś innego, no oczywiście że tak robią bo jak nie znają innego to nie pograją i wystawią 1, spodziewasz się jakiś refleksji od graczy?
@vateras131: 5900X i RTX 3070 to za mało? :) Grę dostałem do procesora za darmo, po prostu nie mogę jej użyć.

Myślę że was za bardzo boli dupa o pierdoły, po prostu
@bruuh: nie spodziewam się refleksji od graczy, dlatego już w pierwszym komentarzu napisałem, że problemem jest to, że mogą się tymi refleksjami dzielić na metacriticu.

Nie zabieram nikomu prawa do nazywania tej gry kupsztalem bez powodu, tylko - geez - czemu to jest na stronie z agregowanymi rzeczowymi recenzjami. I czemu nazywanie zbioru takich nieamabitnych recenzji śmietnikiem kogoś dziwi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Theos: dla mnie problemem jest to, że nazywasz recenzje krytyków "rzeczowymi", bo według mnie są takim samym śmietnikiem jak recenzje graczy, więc jedne do drugich pasują na tym serwisie ¯\_(ツ)_/¯
@bruuh: to, że nazywam je rzeczowymi, nie znaczy, że się z nimi zgadzam. Bo nie wiem o co innego może Ci chodzić, chyba potrafisz zauważyć (albo usłyszeć w tubowych recenzjach), że posiadają np.: argumentację, opisują wady, zalety, wrażenia, mniej lub bardziej skupiają się na szczegółach i mechanikach, a ogólna ocena ma szerokie uzasadnienie. Nie widziałeś nigdy rzeczowych recenzji? :)
A oceny graczy to nie śmietnik? Jeszcze większy syf jak recenzje magazynów. Review bombing jest na porządku dziennym, tak naprawdę tylko zweryfikowani użytkownicy po podpięciu steama, PSN itd powinni miec prawo oceniać grę. I powinna się wyświetlać informacja ile ograli i czy w ogóle mają daną grę.


@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: Mam nadzieję, że w końcu przejdzie ta ustawa i oceniać grę będzie można tylko z licencją, bo jeszcze przyjdzie taki jeden z drugim
@Theos: co z tego że mają szeroką argumentację skoro nie są obiektywne. Ci ludzie dostają za to pieniądze żeby wypluć długi i przyjemny do czytania tekst z mnóstwem kolorowych obrazków. Po czym odpalasz grę i dostajesz kupę. W związku z tym ja przywiązuję do recenzji IGN 10/10 taką samą wagę jak do recenzji losowego użytkownika metacritic który napisał "1/10 shit" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po kilku dniach