Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kupiłem mieszkanie na rynku wtórnym, dostałem właśnie zwrot roczny z centralnego ogrzewania. Okazało się, że była nadpłata, ponad 200 zł, zastanawiam się czy skontaktować się z byłym właścicielem w tej sprawie. Jak to powinno wyglądać, były właściciel powinien się tym zainteresować, czy ja jestem zobligowany do poinformowania go? Niby grosze, ale zawsze będzie coś do czynszu, a nigdy jeszcze nie spotkałem uczciwego wynajmującego, nawet tutaj były jakieś małe wady ukryte.

#nieruchomosci #mieszkanie #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616421a0820612000adc50ce
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 118
@AnonimoweMirkoWyznania: zgodnie z prawem "kupujący przejmuje zarówno korzyści, jak i ciężary związane z nabywaną rzeczą", a to oznacza że nadpłaty i niedopłaty idą już na Twoje konto, tak że jak chcesz to możesz się jak najbardziej skontaktować z poprzednim właścicielem i mu oddać nadpłatę, ale weź pod uwagę że gdyby to była niedopłata to prawdopodobnie powiedział by Ci, że to już Twój problem.
Zajebiozaur: Ja bym olał sprawę i tyle

Zaakceptował: LeVentLeCri


I tak oto, cieniasy dalej bawią się moją tożsamością. Mimo wielokrotnych próśb, mimo ustaleń. Kuriozum.

Moderatorzy i akceptorzy od siedmiu boleści. Złośliwe kreatury.
@Scybulko: Nie każdy ma mentalność złodzieja ¯\_(ツ)_/¯

@AnonimoweMirkoWyznania: Odezwij się, będziesz miał spokój sumienia i dobry uczynek.

@Templar: @Rafal00027: Rachunki za media są co dwa miesiące wiec jak jakiś lokator się wyprowadzał to potem się z nim kontaktowałem, że przyszedł rachunek i zawsze płacili swoją część.
Niby mogli powiedzieć, żebym #!$%@?ł i #!$%@? im mogę zrobić a ja bym pewnie olał temat ale jednak nie byli złodziejami a
@AnonimoweMirkoWyznania ja sprzedałem mieszkanie w grudniu 2019r. a mieszkałem tam z 15 lat i zawsze był zwrot w kwietniu/maju za ogrzewanie w okolicach 400-500 zł. Po sprzedaży mieszkania nowy właściciel odezwał się do mnie, że jest wykonana nadpłata i dostałem od nich zwrot gotówki ale nie rozmawialiśmy na ten temat nawet ani nic takiego nie było w umowie, więc zrobili to sami z siebie a i ja na te pieniądze nie liczyłem,