Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że spółki chińskie powoli odbijają. Żebyś kiedyś nie żałował, że nie wszedłeś do tego pociągu, polecam mój najnowszy (a zarazem ostatni z tej serii) odcinek dotyczący #alibaba

Dowiecie się z niego, jacy guru finansowi inwestują gruby hajs w tą spółkę i dlaczego uważam, że jest spory potencjał wzrostów long-term. Pokazuję też ile już "wirtualnie" wtopiłem na akcjach Alibaby ¯\_(ツ)_/¯

Alibaba - historyczna okazja?

Podsumowując macie na kanale 3 filmy na temat Alibaby:

1. Jak działa ich biznes
2. Ryzyka związane z inwestowaniem w tą grupę
3. Dlaczego może to być historyczna okazja w inwestowanie w Alibabę

Zapraszam na mój tag #wolnyarystokrata jakby ktoś chciał śledzić moją przygodę w dążeniu do #wolnoscfinansowa

#gielda #inwestycje #inwestowanie
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wolnyarystokrataYT: Wydaje mi się że nikt nie wątpi że jest to bardzo dobra spółka po bardzo okazyjnej cenie. Wszyscy mamy tylko wątpliwości do podejścia Chin do wolnego rynku. Czy np to że Alibaba nie wykupuje zgodnie z planem akcji w formie buyback tylko trzyma gotówkę nie oznacza że gotówka już ma przyznanego odbiorcę państwowego. Już Jack musiał zapłacić 100m USD "dobrowolnej" opłaty na rzecz państwa. Co będzie dalej. Wg mnie Chiny
@mikuslaw: racja, zgadzam się. Absolutnie nie jest to spółka dla każdego! Mówiłem o tym więcej w odcinku o ryzykach. Z drugiej strony same Chiny przecież widzą w jak dobrym kierunku szli przez ostatnie lata wzorując się na Hongkongu czy Singapurze dlatego do momentu rozrostu Alibaby raczej jej nie przeszkadzali w rozwoju. Jest to z pewnością inwestycja typu "high-risk, high-reward".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wolnyarystokrataYT: i tutaj muszę cię przeprosić, bo na razie nie oglądałem twoich materiałów. Może uda mi się gdzieś w trakcie innego zajęcia. Po prostu chciałem też tutaj na mikro dodać punkt widzenia dlaczego jest tak mocna przecena na spółce. I to oczywiście nie są odkrywcze przemyślenia.
Zresztą cały świat zareagował pewna forma paniki jeśli chodzi o chińska giełdę. W połączeniu z tym co się działo z branżą edukacyjna i branża gamedev
@MilionoweMultikonto: w Degiro na NYSE. Jeśli byłaby 3 wojna światowa to raczej będą pilniejsze tematy do ogarnięcia :) Ale jeśli np. by zdjęli BABĘ z NYSE to albo przeniosą mi akcje do Hongkongu, albo oddadzą równowartość (bardzo możliwe, że na stracie wtedy). Liczę się z tym, ale nie zakładam na ten moment aż takiego scenariusza. Na pewno przy tych spółkach trzeba mieć bardziej rękę na pulsie.