Wpis z mikrobloga

@pomywacz:

Konkret24 przeanalizował dane, jakie znajdują się na rządowej stronie migracje.gov.pl. Jest ona tak skonstruowana, że pozwala w trybie online sortować dane. Dla zobrazowania i porównania polityki migracyjnej rządu PO-PSL i obecnego rządu za dane wyjściowe przyjęliśmy liczby wydawanych rocznie zezwoleń dla obcokrajowców na pobyt czasowy i stały w Polsce.

Jak na tym tle wyglądają "kulturowo obcy imigranci muzułmańscy"? Zbiór państw ograniczyliśmy do 18 największych krajów islamskich, w których muzułmanie
a skąd te dane?


@pomywacz: łap dane, które wklepałem na szybko: https://migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/wnioski/widok/mapa/typSprawy/1,2/rok/2019/rok2/2010/kraj/AF,BD,IQ,IR,SY,TR,TM,UZ/?x=1.3056&y=1.5887&level=1

Wziąłem kilka typowo muzułmańskich krajów, porównałem 2010 z 2019 (ale jest interaktywna, więc możesz zmienić jeśli stwierdzisz, że #!$%@? dane). Jak na dłoni widać, że pis zwiększył ilość wydawanych pozwoleń dość znacznie.

No chyba, że nie wierzysz ministerstwu, które te decyzje wydaje, to już jest twój problem...