Wpis z mikrobloga

#prawo
#poradyprawne
#wynajem
#ogrzewanie
#remontujzwykopem
#radcaprawny

Witajcie wynajmuje mieszkanie w kamienicy,nigdy nie było problemu z właścicielem ,na początku jak się wporadzalismy obiecał gazowe w ciągu 2lat,w lato byli robić projekt wszystko ładnie pięknie ,dzwonię w sierpniu podał nr do gościa od ogrzewania ,gość mówi rozbierać piece we Wrześniu będziemy,potem przekładali na koniec września,teraz okazało się że czekają na zgodę konserwatora zabytków :O
Mamy październik ja dogrzewam się elektrycznymi grzejnikami ,w tym jeden mi padł oddałem na gwarancje,teraz z łaską zarządca budynku przywiózł mi grzejnik jakis pewnie ich robotników ,bo mają dużo kamienic w mieście i tam pewnie grzeją , ale już mniejsza o to ,jak to załatwić bo za prąd pewnie przyjdzie gruba kasa on nie będzie chciał nic dołożyć pewnie,mam małe dziecko które już jest chore przez to że w domu nie jest za ciepło jak to prawnie można rozwiązać ,place co miesiąc bez spóźnienia nawet przed czasem poddanym na rachunku ,nie robię problemów,a i jeszcze jedno wyremontował 3/4 dachu
I już tego nad moim i sąsiadów mieszkaniem nie ,jak pada ciągle zalewa sufit zgłaszalem do ubezpieczenia dali kasę teraz chce zrobić remont ,podłogi wymienić+pomalować czy da się jakoś go zagonić żeby ten dach zrobił ,to nie jest tak że on kasy nie ma czy cos bo ma pełno kamienic ,piece rozbierałem na swój koszt może ktoś pomóc
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sayinn: zmienić miejsce najmu i tyle, jak go zaczniesz dociskać sądami pismami to i tak Ci może wypowiedzić umowę zgodnie z czasem wypowiedzenia i cześć¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sayinn: ale masz najem czy własnościowe prawo do lokalu w jakiejś spółdzielni? Bo jak to najem to z zachowaniem terminu można umowę rozwiązać, tak jak w pracy też mam bezterminowa umowe...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sayinn: nie rozumiem, szczególnie z tym remontem.

Odstępne to ta część czynszu najmu, która bierze właściciel dla siebie (jego przychód)

Nie wiem czemu pisałeś wyżej, że nie stać cię na płacenie odstępnego znów. Opłaciłeś kilka czynszów z góry czy mylisz odstępne z kaucją zabezpieczającą?

Kaucja podlega zwrotowi