Wpis z mikrobloga

#lexus #motoryzacja #samochody

Witam, chcę od następnego roku kupić/lesing które będę użytkował z 10 lat. Nie wiem ale chyba dobrą ofertą wydaj się być auto z małą utratą wartości. Auto też nie będzie na osobę prywatną ponieważ jestem na UoP.
Nie kupię na pewno auta za gotówkę. Jakie są formy takiego finansowania czy są lesing konsumencki na tyle lat czy lepiej kredyt na auto wziąć ?
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lizak21:

Jakie są formy takiego finansowania czy są lesing konsumencki na tyle lat czy lepiej kredyt na auto wziąć ?

Wybierz auto, wbij na grupki od leasingów na FB i poproś o oferty leasingu konsumenckiego i ew. najmu. Potem porównaj z ofertami kredytów i dowiesz się co tańsze.
Nie wiem czy leasing konsumencki działa jak normalny operacyjny, ale jeśli tak to przy leasingu właścicielem jest leasingodawca, Ty tylko użytkownikiem do momentu
@lizak21 imho trudno przewidzieć, zaraz wpieprzą jakieś normy emisji z czapy i swoim super autem za 6-8 lat będziesz mógł sobie co najwyżej po podwórku pojeździć. Skalkuluj sobie ratę tak, żeby móc auto spłacić/skończyć leasing za 3 lata - jak nadal będzie ok to je wykup, jak nie to Bajlando, kupujesz nowe bez żalu
@SpalaczBenzyny: aktualnie myślę nad hybrydą jakiś lexus nx lub es, może is się pojawi. Zmęczony jestem po prostu lataniem do mechanika i szukanie terminów na za miesiąc, a to źle zrobi, a to czekaj aż zrobi, w między czasie znowu coś wyjdzie do zrobienia. Szkoda życia lepiej ten czas po prostu poświęcić na naukę i zwiększenie zarobków. Doszedłem w życiu do takiego czegoś że czas jest cenniejszy od pieniędzy.
@Xune:
lub es


@lizak21: Pamiętaj że tylna kanapa się nie składa, chyba że to zmienili niedawno ( ͡° ͜ʖ ͡°) A IS w Polsce tylko poprzednia generacja, z zespołem napędowym 3 gen., nie 4, ogółem wszystko starsze, więc taka se impreza IMO.
@642425 Nie no, nie ( ͡º ͜ʖ͡º) jeździłem rx300 z 2018 i to jakiś dramat. A fura za 300k jak była kupowana... Flotowy Focus czy Fiesta miały lepsze audio, a to były wersje golasy xD
@lizak21: Nie interesowałem się leasingiem konsumenckim, ale wydaje mi się, że lepiej w tym przypadku wziąć kredyt.
Będziesz właścicielem i masz dowolność gdzie serwisujesz samochód po gwarancji, no i masz korzystniejsze ubezpiecznie.
@lizak21: Jak chcesz samochód używać 10 lat to priorytety ustawił bym tak:

- ma ci się podobać, spełniać potrzeby.
- awaryjność
- cała reszta

Budżet masz spory, więc nie musimy wchodzić w dyskusje "czy warto brać pakiet zimowy", znajdź model który Ci się podoba, wypożycz na weekend, skonfiguruj albo znajdź wersję pasującą do Twoich potrzeb, przelicz różne formy finansowania i zamów.

Hybryda Toyoty/Lexusa to na dzień dzisiejszy najlepsza opcja jeśli chodzi