Wpis z mikrobloga

@CydrNorweski: To prawda ale mój prąd w zasadzie zawsze był wypłacany po instalacji. Dodatkowo po tym jak go ścięli do 3k to ma dużo mniejsze znaczenie niż np. ulga termomodernizacyjna. Przy instalacji 10kwp która będzie kosztować brutto średnio jakieś 45-50k daje to zależnie od progu podatkowego w którym jest OP ok. 8-15k czyli kilka razy więcej niż mój prąd, a formalności ograniczają się do dopisania kilku pozycji w PIT więc
  • Odpowiedz
@kutwa_sprytny: ale miazga. Tak z czystej ciekawosci, 4.8k to jest na serio srednia roczna oplata za prad? Mieszkam w UK w dosc chlodnym miejscu gdzie place okolo 40-50 funtow miesiecznie, srednio 540 rocznie. Nawet po przeliczeniu tego x5 wychodzi polowa mniej. Jak to jest mozliwe, ze w PL to takie drogie?
  • Odpowiedz
@Corphen: Tak mi wychodzi , może trocszkę mniej , bo liczniki spisywany nieregularnie
Nie mniej jednak cały dom 140m2 jest na prąd, klima , piekarnik , płyta , hydrofor pobieracjący wodę , zarowki , pralka + suszark ( nie pierwszej młodości ) plus home office i cały czas domownicy w domu
  • Odpowiedz
@Corphen: Nad tym jest dosyć cieżko zapanować , bo mam liczone od faktycznego zużycia i inkasent spisuje licznik jak mu się chce , nie mniej jednak jak była opłata prognozowana to było jeszcze więcej
  • Odpowiedz