Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #krakow zna jakąś firmę która zajmuje się montowaniem drzwi na stare framugi, mam mieszkanie z lat 70 więc framugi mają wrąb 20mm, obecnie wszystkie mają 25mm co stanowi problem przy wymianie samego skrzydła, framug nie chce wywalać - googluje od 2 dni ale większość to albo panie termin na pomiar za 2 lata, albo propozycja wywalenia framugi co mi nie odpowiada. Może ktoś miał podobny 'problem'? albo zna np producenta który produkuje drzwi na wrąb 20mm, taguje #remontujzwykopem
  • 13
@mamnatopapiery: ok jestem dość blady jeżeli o remonty chodzi, możesz podpowiedzieć czego szukać jakaś ościeżnica maskująca czy jak to nazwać xd? Bo może to by było dobre rozwiązanie i wstawić węższe drzwi
@nairoht W moim przypadku poszła zwykła futryna, w sumie jak robiłem to nie wpadłem na to by zatrudniać fachowca co zrobi drzwi na wymiar, więc może coś znajdziesz. Plusem mojego rozwiązania jest to że wszystkie futryny są takie same, ale z przejścia 80 jest 70...
@nairoht: Miałem taki problem przy wymianę drzwi w bloku z lat 70. W końcu oddałem drzwi do stolarza, który zamontował we wrębie listewki które równoważą różnice wysokości i jeśli się nie mylę zmienił miejsce montażu zawiasów. Kilka lat temu zapłaciłem za to poniżej stówki. Jeśli chcesz to odezwij się na PW, podeślę Ci adres gdzie to robiłem.
to akurat najmniejszy problem by był

@nairoht: to akurat jeden z większych problemów. Jak Ci się coś stanie i będziesz tymczasowo o kulach to zrozumiesz. O wózku nawet nie mówię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nairoht: niestety nie pamiętam. Jeśli dobrze kojarzę to jak się brało drzwi z usługą montażu to się zmieniała na nie stawka vat z 23 na 8%
@erln: juz nie wazne, ale dzieki za firme przyszli obejrzli powiedzieli ze nie ma opcji zabudowy bo wypadnie wiec wzialem u nich pelen montaz, coz 1500 nie moje( ͡° ͜ʖ ͡°)