Wpis z mikrobloga

Szanowny @anonymous_derp: zakładając bycie grubym co może się dziać że nie wystarcza na 1 i 2 i prw. 4 niewydala?


@noHuman: Najprawdopodobniej Ty (tzn. samoświadoma część Twojego umysłu) ustaliłeś wartość 3 na poziomie znacznie różnym od tego, jaki powinien być wedle systemów kontrolujących homeostazję energetyczną (podświadome części mózgu). Te systemy mają generalnie w nosie Twoją opinię na temat tego, ile należy jeść dla zdrowia i urody, i uprzykrzają życie aż
@anonymous_derp: Tak, mocno przykręciłem p3 ale akurat nie koniecznie dla urody. Jak wyjaśnić moim mechanizmom regulacyjnym że mam jeszcze zapas na miesiące funkcjonowania? poco mi tyle tego żółtego jak nie robi tego co powinno ;]
Tak, mocno przykręciłem p3 ale akurat nie koniecznie dla urody. Jak wyjaśnić moim mechanizmom regulacyjnym że mam jeszcze zapas na miesiące funkcjonowania? poco mi tyle tego żółtego jak nie robi tego co powinno ;]


@noHuman: Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą. Możesz próbować różnych diet, aż trafisz na taką, która działa - ale niekoniecznie taka istnieje. Można próbować farmaceutyków (np. semaglutide, jeśli masz w ogóle dostęp i możliwości finansowe.
semaglutide

Raczej będzie przeciwskuteczny.

bariatryka

Prawie na pewno Przeciwskuteczna, w tym przypadku znaczy po za tym zadurzy koszt. naprawienie jednego podsystemu ciężko uszkadzając drugi :/
@anonymous_derp: Dzięki za art. licząc na bieda kalkulatorze z internetu mam około 30Kg tłuszczu mnożąc to przez te 60kcal dobowo wydajność mojej tkanki tłuszczowej powinna wynosić 1800kcal/d. wydaje mi się że jest gorzej :/ choć poddaje to w wątpliwość sens chudnięcia bardziej ;]
Kojarzysz może jak można zwiększyć tą wydolność?
Nie mam pojęcia, czy się istotnie da. ¯_(ツ)_/¯

Szanowny @anonymous_derp: Ja kojarzę że ketony zwiększają wrażliwość tkanki tłuszczowej na katecholaminy (pod mikroskopem wspominał), są też dostępne katecholamino-podobne substancje w aptekach ale niezbyt wybiorcze do receptorów beta-3-adr tyle na razie wiem :(
Znalazłem też wzmiankę w tekście "miłośników głodówek" że około 20% ludzi po 3 dniach nie czuje 'keto-euforii'
Dziękuje za konstruktywną wymianę zdań.