Wpis z mikrobloga

@icurw: witam. jestem wykopowym ekspertem. zadaniem szczepionek jest ochrona przed poważnym przebiegiem choroby i zgonami, nie przed zakażeniami (mimo, że zaszczepieni zakażają się mniej). zapraszam po szóstą dawkę i wtedy możemy liczyć na jakąś poprawę
  • Odpowiedz
Po zaszczepieniu prawie 90% populacji


@wojtas_mks: do 90% sporo im brakuje

As of 7 October 2021, 83% of our population has completed their full regimen/ received two doses of COVID-19 vaccines, and 85% has received at least one dose

ale efekty widać

Over the last 28 days, of the 49,658 infected individuals, 98.4% had no or mild symptoms, 1.3% required oxygen supplementation, 0.1% required ICU care, and 0.2% has died
  • Odpowiedz
@galonim: No czyli potwierdzasz to co piszą "szury, foliarze i antyszczepy": szczepionka chroni ZASZCZEPIONEGO i nie ma ŻADNEGO wpływu na ogół populacji czy liczbę zarażeń. Stąd jakiekolwiek kampanie promocyjne nie mają sensu. Nawet argument szpitali jest kretyński, bo te w 2020 roku w Polsce z powodu lockdownu i obostrzeń były puste jak nigdy.
  • Odpowiedz
szczepionka chroni ZASZCZEPIONEGO i nie ma ŻADNEGO wpływu na ogół populacji czy liczbę zarażeń


@wojtas_mks: Na liczbę zarażeń też ma wpływ. Dzięki szczepieniom jak widać przechodzi się to chorobę szybciej i większych problemów więc jest mniej czasu na roznoszenie jej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Chuseok: twój tok rozumowania można porównać z czymś takim: " xD typ kupił sobie gaśnice a i tak wybuch u niego pożar xDD co prawda potem go ugasił tą gaśnicą ale i tak xD " Szczepionki nie mają zapobiegać wystąpienią choroby (pożaru) a właśnie pomagać w łatwiejszym jego przebiegu ( gasić pożar ) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtas_mks: Praca domowa dla Ciebie, bo ja to już sprawdzałem ostatnio i drugi raz mi się nie chce: porównaj gęstość zaludnienia Singapuru z np. Polską.
  • Odpowiedz
Po zaszczepieniu prawie 90% populacji Singapur wypłaszcza krzywą zakażeń. Niestety wzdłuż niewłaściwej osi.


@wojtas_mks: Dzień dobry, jestem wykopowym ekspertem od wszystkiego. Otóż Singapur stosował do tej pory strategię zero covid by jak najmniej osób zaraziło się i umarło a po wprowadzeniu szczepionek i minimalizacji ryzyka masowych zgonów wrócili do strategi buisness as usual stąd dużo zakażeń ale praktycznie brak zgonów. Mam nadzieję że wyjaśniłem.
  • Odpowiedz
Na liczbę zarażeń też ma wpływ. Dzięki szczepieniom jak widać przechodzi się to chorobę szybciej i większych problemów więc jest mniej czasu na roznoszenie jej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@galonim: Ale czy ty odróżniasz chorobę od bycia nosicielem wirusa czy niezbyt?

Co więcej osoba zaszczepiona w obecnym dziwnym świecie nie jest testowana, więc jest raczej powodem szerszej transmisji.
  • Odpowiedz