Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemanko, chcę kupić nowy komputer jednak obecna sytuacja na rynku wprawia mnie w zakłopotanie. Zamierzam kupić coś przyzwoitego na kilka lat(ryzen 7/9 lub i7/9, 32gb ram itp) pytanie brzmi tylko czy warto to kupić teraz czy lepiej zaczekać do premiery nowych ryzenow i nowych pamięci ddr5? Komputer ma służyć głównie do grafiki 3d i prostego montażu filmów. Warto czekać czy skok wydajności nie będzie aż taki duży? Nie chciałbym wydać kupy szmalcu i za rok juz upgrade'owac kompa :/

#pcmasterrace #geforcenow #nvidia #intel #ryzen
#komputery #komputer #morele #xkom #pc #pomocy #zakupy
  • 6
@PiquantParty Coś mi się obiło o uszy że premiera nowych ryzenow może się opóźnić? Ogólnie przygotuj się na to że będzie drogo jeśli chodzi o ddr5, jak zawsze przy wprowadzaniu nowych standardów.
@PiquantParty: Wyniki, które się pojawiają mówią o sporym skoku w przypadku Inteli. Ale będzie pewnie też drożej. Czasem z tym dziwnie bywa, np. 10. generacja była przeceniana przed wyjściem 11., wyszła 11. i chwilę była stosunkowo tania, a potem obie poszły w górę ¯\_(ツ)_/¯
@PiquantParty: jeszcze imo z ponad rok czy dwa nic wielkiego się dziać nie będzie, szczególnie nie u AMD.
Może u intela ciut się poprawi sytuacja, ale imo głównie w grach, bo do pracy nawet obecnie ma on dość dobre komponenty i powiedzmy, że ceny nadal są w normie (oprócz GPU). Natomiast z tego co widzę nie potrzebujesz jakoś szczególnie mocnego GPU, co stawia Cię w dobrej sytuacji.