Wpis z mikrobloga

Panie Mirosławie,
co by Pan zrobił, gdyby się Pan dowiedział, że karty graficzne zdrożały o 4% w 4 dni przez tych je*anych górników? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla wykopka zakup nowej karty to nadal za wysokie progi.

Przed chwilą widziałem też jak ktoś kupił RTX 3090 za 12400 mimo iż była dostępna tańsza wersja. W każdym razie mamy kolejne chwilowe wzrosty cen kart.

Chodzi mi też po głowie sprzedaż moich kart jakoś w połowie listopada i ponowne odkupienie w lutym/marcu jak już wejdzie ETH 2.0 i wyklaruje się sytuacja opłacalności kopania oraz tego co kopać. Póki co nie narzekam bo Ether ładnie zdrożał

Obserwuj/czarnolistuj #wykopkopiekrypto

#gpuacl #kryptowaluty #ethereum #ethereumclassic #ravencoin #eth #etc #rvn #kartygraficzne #gpu #kopaniekryptowalut #mining #komputery #nvidia #amdrewards
cranberry250 - Panie Mirosławie,
co by Pan zrobił, gdyby się Pan dowiedział, że kart...

źródło: comment_1633713232jKU1J2JUMP8CDOkuUKQHKY.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ramzi96M: w naszych rękach te karty robią dobrą robotę, zarabiając na siebie i na nas. U was, tfu, 'graczy', tylko się grzeją niepotrzebnie i marnują prąd.
  • Odpowiedz
@Ramzi96M: ale jaki masz problem z posiadaniem jakiejkolwiek karty? Idziesz do sklepu, i kupujesz, to jest takie proste.

No chyba, że masz ból d--y, że urządzenia, które potrafią zarobić dziesiątki dolarów dziennie, nie są wyceniane jak zabawki dla pryszczatych gimnazjalistów?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ramzi96M: jak chcesz kupić komputer żeby sobie pograć i nie jesteś w stanie kupić teraz karty graficznej to polecam procesory Ryzen z zintegrowaną kartą Vega. Dla nas górników Vega jest bezużyteczna ale gracz będzie w stanie grać w FHD na niskich detalach
  • Odpowiedz
@cranberry250: W FHD to chyba będzie miał pokaz slajdów a nie gre nawet w 720p zdziwiłbym się gdyby było grywalne bo max to fpsów jakie z tego by wyciągnął w jakiś nowszych grach to 30fps. Główny powód grania na PC to granie komfortowo przynajmniej w 1080p60fps(a najlepiej to większa rozdzielczość i więcej FPS) jakby ktoś chciał oglądać pokaz slajdów i zamazany ekran z powodu niskiej rozdzielczości to wtedy by sobie
  • Odpowiedz
@fegwegw: No ja to widzę inaczej poza tym ludzie używają grafiki chociażby do pracy jaką jest modelowanie czy nawet montaż filmów itd. a granie to jakby nie patrzeć pasja albo hobby. Kopanie krypto za to marnotrawienie sprzętu i prądu pseudo waluta, która potrafi jebnąć po wpisie jednego gościa na Twitterze i jakoś sorry, ale każdy górnik, jakiego znam i niemal każdy wpis, jaki widziałem kręci się w okół chytrości i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Extreme996: coś za coś. Albo nie masz kasy na sprzęt i grasz na niskich, albo kupujesz nową kartę za 2-3 tysiące.
Ewentualnie szukasz używanej pokroju GTX 1660 za około 1600zł i też grasz już na poziomie.

Z ciekawości sprawdziłem. Nowy Far Cry 6 na Ryzen 5 5600G z grafiką Vega 7 (1080p+FSR) ma średni FPS na poziomie 34 klatek i 29 1%low

Pamiętam jak na studiach jeszcze grałem w Far Cry 3 na moim starym laptopie w 900p na niskich, gdzie miałem okolice 40 FPS i bawiłem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Extreme996: A co do Twojego kolejnego komentarza na temat modelowania itp.
Używałem swojego czasu AutoCAD i blendera na GTX 660, czyli starej karcie z okolic 2013 roku. Działało to dobrze
  • Odpowiedz
@cranberry250: Tylko że normalna cena za np. modele 60, które są modelami budżetowymi to 1500-1800zł a 3-4 tysiące to cena ze modele high endowe, którymi są modele 70,80 i 90 to tak jakby samochód warty 10tys wystawić za 50tys i to by było normalne i każdy by mówił bierz albo chodź na piechotę?. 1080pFSR to nie jest natywne 1080p tylko niższa rozdzielczość z filtrem wyostrzającym co wygląda bardzo crapowato. Co
  • Odpowiedz
@Extreme996: Normalne ceny były rok temu, gdzie w międzyczasie NBP i inne banki światowe dodrukowały w cholerę papieru bez pokrycia znanego jako waluty narodowe. Między innymi dlatego wszystko idzie do góry: Żywność, paliwa, materiały budowlane, surowce i karty graficzne.

Zamiast typowego p0lackiego narzekania weź się do roboty i zacznij podnosić swoje kwalifikacje aby zarabiać więcej w tym samym czasie. Albo zainwestuj pieniądze które już masz. Jeżeli nie masz żadnych to
cranberry250 - @Extreme996: Normalne ceny były rok temu, gdzie w międzyczasie NBP i i...

źródło: comment_1633876278gUtumGP7Qm2JUmvwelm8cN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cranberry250: Nie wiem skąd ten przykład o League of Legends czy CS:GO, bo nie gram w żadną z tych gier poza tym wiem że obecnie u nas szaleje inflacja ale naprawdę wątpię że ta inflacja spowodowała że ceny skoczyły 3 krotnie poza tym poza tym chyba żaden podzespół PC nie podrożał aż tyle co karty graficzne i najczęściej mówi się, że to przez problemy z komponentami do budowy GPU oraz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cranberry250: możesz dodać info w tabeli czy dane dotyczą kart z LHR czy bez? Ponawiam o udostępnienie linku do arkusza, żeby lepiej to móc analizować - jak masz inne dane w pliku to zrób kopię i udostępnij bez innych zakładek
  • Odpowiedz