Wpis z mikrobloga

Przedstawiam wam Lilę - suczkę którą wczoraj adoptowałem ze wsi niedaleko Szczytna. Lila ma 7 tygodni i do wczoraj żyła na zewnątrz. Nigdy nie przebywała w domu, nawet próg drzwi stanowił dla niej wyzwanie, na ten moment uczy się nie ślizgać gdy biegnie po panelach. Dalej nie udało mi się przekonać że w legowisku bedzie jej wygodniej niz na podłodze (ʘʘ)
#psy #zwierzaczki #smiesznypiesek
xBURN - Przedstawiam wam Lilę - suczkę którą wczoraj adoptowałem ze wsi niedaleko Szc...

źródło: comment_1633702450QVTrp3l8AF7AIae3Hg3PAc.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@xBURN będziesz mieć z nią zapewne trochę problemów wychowawczych, 7 tygodni to za szybko (wiem czasem nie da się inaczej, moja miała 6).
Postaw mocno na socjalizację i trening posłuszeństwa. Ja nie bardzo miałam jak bo to było na początku covid i ulice były puste, potem jak ludzie i dzieci w końcu wyszli z domów to zaczęła się agresja lękowa.
  • Odpowiedz
@369zszywek: właśnie widzę ze mała trochę się zaczyna rozbrykiwać, ale staram się ją tego na bieżąco uczyć bycia grzeczną i słuchania. Socjalizacje lubi, nie warczy ani tez nie ucieka od ludzi, jest ciekawska i zadbam żeby tak zostalo. Tylko kurde mimo że kupiłem jej taką gumową "żujkę" z lanej gumy, i tak skubie dywan :/
  • Odpowiedz
@xBURN: moja też jak przybyła to ledwo po tych panelach łaziła, ale teraz zapier*ala po nich. Śliczna Lila, niedługo się rozsmakuje w wygodach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moja (nowa) też gryzie często dywan, ale łatwo odwrócić jej uwagę dwiema konkretnymi zabawkami:
https://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/pilki/pilki_dla_psa/339409
https://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/kong_dla_psa/wubba/140316

gumowe szybciej jej się nudzą
  • Odpowiedz
@xBURN teraz to spokojnie jeszcze, ale tak między 2 a 3 miesiącem kluczowe. Do 3 miesiąca jest okno socjalizacyjne, normalnie ogarnia to matka i uczy szczeniaki, teraz to spadło na Ciebie. Trzymam kciuki.
  • Odpowiedz
@xBURN zabawki to podstawa. Szarpak (nie teraz, jak jej stałe zęby wyrosną i będą już "wyrośnięte"), jakaś piłka, u nas świetnie na przykład przyjął się pluszowy piesek z Ikei. Taki niby husky. No przyjaciel. Inne pluszaki niszczy a jego szanuje.
Do tego trochę zabaw uczących, w necie łatwo znajdziesz. Pies musi pracować głową.
Ogólnie to chwilami bardziej angażujące niż wychowanie dziecka. Ale równie przyjemnie :-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xBURN: jak gryzie dywan (albo cokolwiek innego) to polecam powiedzieć komendę (np. NIE; ZOSTAW) i odwrócić uwagę smaczkiem, najlepiej odejść z nim kawałeczek dalej, wtedy dać i pochwalić. Plus fajne do zabawy i zajmujące na dłużej są maty węchowe :)
  • Odpowiedz