Wpis z mikrobloga

Panowie, nie wiem co się ze mną stało. Jeszcze kilka dni temu byłem jednym z Was, jednym z wielu braci #neet. Takie znamienite osobistości jak @Lepper3001, @hansschrodinger czy @ameneos stały ze mną w jednym szeregu. A dziś co? Wstałem już o 6 rano i z ekscytacja czekam na kolejną zmiane, która zacznie się o godz 14.. Fizycznie jest co prawda ciężko, ale jak dla mnie ta praca ma jakąś magię, chodzi tu pewnie o to, że jestem mobilny i nie siedzę w jednym miejscu. Sam se wszystko ustalam, nie mam nad sobą jakiegoś Janusza czy kierownika..
#przegryw #wygryw #pracbaza
mieszkamzmamusia - Panowie, nie wiem co się ze mną stało. Jeszcze kilka dni temu byłe...

źródło: comment_1633674164w3V1WUS1Fq5PNo3lknfzy6.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Dreampilot: do tej pory miałem 13 zamówień/zleceń i raz dostałem napiwek 5 zł. Wczoraj podczas 6 godzinnej zmiany zrobiłem łącznie 37 km przy 8 zleceniach (razem z dojazdem do centrum, gdzie zaczyna się prace i powrotem do domu z ostatniego zlecenia)
  • Odpowiedz
@michau507: Wiesz, to nie jest typowy kołchoz czy Januszex, gdzie masz cały etat i stoisz w jednym miejscy przy maszynie albo przez 8 h robisz jakies nudne czynności typu pakowanie do kartonu produktu. Tu jest mobilność, nie stoisz w miejscu, przemieszczasz się itp. Z resztą zawsze powtarzałem, że chciałbym pracować 3 razy w tyg i teraz mam taką możliwość, bo grafiki są tu elastyczne, ja decyduje kiedy jezdze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mieszkamzmamusia: Dzięki. Doszły mnie słuchy że średnio się robi 10 km na godzinę co by wychodziło przy 6 h zmianie 60 km co mi się wydaje dużo ale tak jak piszesz może być różnie. Rozważam tą pracę bo w mojej obecnej już nie wytrzymuję.
  • Odpowiedz
@Dreampilot: różnie to bywa, zależy to od czasu czekania aż restauracja zrobi jedzenie, od dystansu do klienta itp. Możesz rozważyć, plusem jest tu elastyczny grafik. Piszesz w aplikacji kiedy ci pasuje jezdzic w przyszlym tygodniu i musisz zrobic to do wtorku do 23:59. Kilka dni pozniej jest juz grafik. Mozesz w tygodniu dac dostepnosc na 30 godzin, ale mozesz i dac np na 10.
  • Odpowiedz
@Dreampilot: Wedle mojej opinii caly etat ciezko tam wyrobic, bo praca jest bardzo fizyczna. Z tego co wiem, to wieksze ilosci godzin w miesiacu np powyzej 100h (110h-140h czy 160h) biorą osoby poruszajace sie elektrycznym rowerem. W mniejszych miastach mozna miec swoj rower elektryczny, a wiekszych typu Wroclaw sami ci mogą taki dać.
  • Odpowiedz
Co do kasy, to przecież nie mogę wymagać kokosów za to :) W końcu nie jestem jakimś wykwalifikowanym pracownikiem, tylko zwykłym rowerzystą


@mieszkamzmamusia: to akurat nie ważne, każdy pracownik bez znaczenia jakie są jego kwalifikacje powinien móc utrzymać się za swoją pracę. Każdy ma prawo do normalnego życia, nie tylko specjaliści.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mieszkamzmamusia: Bardzo dziękuję za info. O kondycję się nie obawiam, robiłem trasy po górach (okolice j. Żywieckiego) i raz przejechałem 50 km w 2,5 h. Problem w tym że jeśli taka jazda będzie dzień w dzień to będzie ciężko. Masz rację to jest robota na pół etatu raczej.
  • Odpowiedz