Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DMiros: mówisz? Bardzo możliwe w sumie, dość sporo ostatnio goryczaków u nas wyrosło, od lat ich w sumie w tych rejonach nie widywałem.
@Krupier wygląda mi na goryczaka ale jak zerwiesz to się przekonasz. Ja znalazłem w tym roku 4 goryczaki a cieszyłem się, że mam prawdziwki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Krupier: ten drugi to koźlarz babka, oba grzyby są bardzo podobno, po trzonku powinieneś je odróżnić. No i oczywiście smakowo. Jak przyjdziesz do tego goryczaka za 2 dni to gąbka zrobi się różowa, u koźlarza tak się nie stanie.
@Krupier: oprócz tego polecam ci apkę na telefon 'Atlas na grzyby.pl' najlepiej pobrać z dodatkiem(więcej zdjęć). Porównasz sobie zdjęcia tych dwóch grzybów w różnych stadiach rozwoju
@Krupier: Zawsze raz/dwa razy do roku wyjdę do lasu od ~10 lat i pierwszy raz spotkałem tego dziada xD I to cały wysyp. No i wszystko do kosza, bo dopiero po obróbce wyszedł gorzki smak. Ja tam tego smaku jak wezmę grzyba do ust to nie czuje, ale widać ładnie jak spód od razu po zerwaniu różowieje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@guzi: a kto powiedział, że go wziąłem? Koźlarze już nie raz zbierałem, ale tu mnie kapelusz zmylił nieco.

Ja i tak zbieram tylko gąbczaste, a tymi u nas zatruć się nie da (bo trafić na szatana to mała szansa, poza tym jest charakterystyczny). Co najwyżej się posram. ( ͡° ͜ʖ ͡°)