Wpis z mikrobloga

Mirki kochane,
Dostałem dwie bardzo dobre oferty pracy. Poszukuję kogoś kto mi pomoże wybrać lepszą pod względem opłacalności. Jedna to Umowa Zlecenie, druga Umowa o Pracę. Dodatkowo, jeżeli to cokolwiek daje to mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Praca w IT jako programista. Student, 24 lata.
Możecie kogoś polecić kto przegadałby ze mną i opowiedział profity jednej albo drugiej umowy- chodzi mi o wszystkie aspekty, których mogę nie zauważać, a są ważne. Fajnie jeżeli ten ktoś znałby się również na Nowym Ładzie... Ewentualnie może ktoś z tutaj obecnych miałby chwilę?
Ładnie Was proszę o pomoc.
#podatki #pieniadze
  • 10
@7160: No właśnie na UZ będę miał więcej (w końcu student, przed 26 rż). Na UZ dogadałem się, że będę też miał urlop płatny.
Z drugiej strony- umowa o pracę to jednak (chyba) większa stabilność...

Jeżeli byłby ktoś chętny to oczywiście więcej szczegółów (jak płaca itd) na priv ;)
@seelk: Jeżeli dobrze się orientuje to na UZ nawet nie ma żadnego urlopu. To, że chcą mi dać urlop wynika tylko z ich dobrej woli. Mają dać mi 20 dni w skali roku i płatne L4. "Każdemu zdarza się zachorować. Nie rozumiem dlaczego nie dość, że musiałby wydać pieniądze na leki to jeszcze miałbym Panu utrudniać życie i mniej płacić"

@kuncfot: Ta firma co UZ to chce mnie od razu
"Orzeczenie umiarkowane przy umowie o pracę to jakieś 900 zł z pfronu (jeśli to mała firma) jeśli duża to musiałby mieć 6% inwalidów."- sądzę, że plus minus 100 pracowników więc nie za duża, ale też nie za mała.

@seelk: Właśnie też mi się wydaje, że jedynie przy UoP cokolwiek pracodawca ma z mojego statusu. Ale czy ja cokolwiek z tego mam? Wiem o 7h dniu pracy, ale nie będę pewnie tego