Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Mam pytanie o roaming w strefie przygranicznej. Może ktoś z was miał podobną sytuację?

Chodziłem sobie po Bieszczadach i telefon złapał sieć ukraińską. Ściągnęli mi 160 zł za 1 mb czy cos takiego. Czy jeśli mam w pełni zapis z GPS z tego dnia, że nie przekroczyłem granicy PL-UA to czy mogę skutecznie się odwołać od takiego rachunku ?

Zastanawiam się jakie mam opcje.

#roaming #telefony #telekomunikacja
  • 3
  • Odpowiedz
@ciastko_do_kawy: Roaming nie polega na "stoję tu i ani kroku dalej" ale na "używam nadajników i sieci, która nie jest moją macierzystą"... na upartego stojąc w Warszawie, mając wysoką drabinę, dobrą antenę i mocny wzmacniacz możesz się roamingować przez Czechy ¯\_(ツ)_/¯

w telefonie zwykle da się wyłączyć, żeby nie używał danych w roamingu.....
  • Odpowiedz
w telefonie zwykle da się wyłączyć, żeby nie używał danych w roamingu.....

@ciastko_do_kawy: … lub przed wycieczką kontaktując się z biurem obsługi lub w inny odpowiedni dla sieci sposób.

Ja wyjeżdżając parę lat temu z wycieczką do Włodawy (miejscowość granicząca z Białorusią, niedaleko granicy z Ukrainą) od razu zostałem poinformowany przez organizatora, żeby profilaktycznie wyłączyć roaming, bo w przeciwnym wypadku można narazić się na koszty. Bo faktycznie nie przekraczając "nogami" granicy
  • Odpowiedz