Wpis z mikrobloga

@BananowyKrol:

Wjeżdżasz na wewnętrzny i zjeżdżasz z ronda w tym samym czasie na rondo wjeżdża gościu i w niego uderzasz.


Przecież taka sytuacja jest niemożliwa. Bo twój zjazd jest fizycznie przed jego wjazdem. Więc jakby miało dojść do kolizji? Musiałbyś wjechać w zjazd "pod prąd" i uderzyć niego lub on wjechać na rondo "pod prąd" i uderzyć w Ciebie.

Pomijam tu już kwestię tego, że nie skręca się w prawo
reksiuzgdyni - @BananowyKrol: 
 Wjeżdżasz na wewnętrzny i zjeżdżasz z ronda w tym sam...

źródło: comment_1633641366UDqAkAPQOGsy0JvBV5CiR9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@reksiuzgdyni: On wjeżdża z tego pasa na górze a nie z tego po twoim zjezdzie.. I w teorii nie powinien póki jesteś na rondzie ale tak robią. I ty zjeżdżając musisz się #!$%@? naobracac i a wystarczy że w lusterku będzie w martwym punkcie.
  • Odpowiedz
@BananowyKrol:

Dlaczego nie powinien? Jeśli chce wjechać na prawy pas ronda i ten pas jest wolny, to może na niego wjechać. Nawet jeśli lewym pasem jedzie inny pojazd. Wjeżdżając na prawy pas, nie zmusza pojazdu na lewym pasie do hamowania ani zmiany toru jazdy - więc nie wymusza na nim pierwszeństwa

To co dzieje się potem, na wysokości kolejnego zjazdu, to już inna kwestia. Tutaj już oba pojazdy są na
reksiuzgdyni - @BananowyKrol: 

Dlaczego nie powinien? Jeśli chce wjechać na prawy ...

źródło: comment_1633642051znIfpkNrsQrgIgsnjcGwq2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: Potwierdzam, dwupasmowe ronda to dla mnie zdecydowanie najgorszy element jazdy po mieście. Jeszcze jakieś średnio ruchliwe to ok, idzie ogarnąć w miarę przyjemnie, ale niektóre w godzinach szczytu są atakowane z każdej strony na wszystkie sposoby, przez bardziej lub mniej agresywnych kierowców, więc ogarnięcie co dzieje się dookoła ciebie jest dość problematyczne, szczególnie ze na rondzie najłatwiej jest nadziać się na kogoś w martwym polu. Zmiana pasa na zewnętrzny
  • Odpowiedz
@BananowyKrol: Dlaczego nie powinien? Jeśli chce wjechać na prawy pas ronda i ten pas jest wolny, to może na niego wjechać. Nawet jeśli lewym pasem jedzie inny pojazd.


@reksiuzgdyni: chodzi o taką sytuację jak na moim rysunku poniżej - czyli zjeżdżasz na zewnętrzny pas a równocześnie próbuje nań wjechać auto spoza ronda. W zależności od miejsca kolizji można różnie interpretować winę...
enron - > @BananowyKrol: Dlaczego nie powinien? Jeśli chce wjechać na prawy pas ronda...

źródło: comment_1633644495U1tW4z5WQA2X6HwsniWojO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@reksiuzgdyni: Dlatego ja zawsze zmieniam pas mniej więcej w takim momencie żeby w razie kolizji było wiadomo, że to wyjeżdzający a nie osoba znajdująca się na rondzie była sprawcą kolizji.


@Finesta: nie zawsze rondo jest wystarczająco duże
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: Ale to nic nie zmienia, baba mi ostatnio na turbinowym z pasa do zjazdu postanowiła pojechać dalej prosto i na mnie trąbiła, bo jej przecież drogę zajechałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz