Wpis z mikrobloga

Mirosławy, jaka technologia stoi za Wifi Calling, że operatorzy publikują swoje własne, różne listy wspieranych modeli?

Skoro sieć to wspiera, wspiera to telefon, to dlaczego trzeba tu jakiejś kolejnej warstwy kompatybilności? Taki #play np. pooowoooooliiii dodaje jakieś tam nowe telefony, reszty nie śledzę czy coś się zmienia, ale np. interesujący mnie #xiaomi Redmi Note 10 Pro nie ma na liście i czekam miesiącami (w marcu miał premierę) i nadal się on tam nie pojawia, mimo, że telefon wspiera tę funkcję.

Ktoś wie jak to technicznie działa? Telefonu fizycznie póki co nie posiadam - czekam na kompatybilność u jakiegokolwiek operatora.

"Wołam" też #orange #plus #njumobile #tmobile @play_polska @njumobile

Szerze to porzuciłbym Playa, po 8 latach, od prawie trzech lat ściemniają mi o rzekomym nowym nadajniku, a ja nadal stoję jak debil w oknie jak chcę porozmawiać (u innych operatorów nie lepiej z zasięgiem) - i przejdę do pierwszego operatora, który będzie wspierać RN 10 Pro z Wifi Callingiem.
  • 6
@dzek: ten telefon jest kompatybilny w t-mobile (czyli pewnie też heyah) i orange (czyli pewnie też nju) https://wificalling-volte.pl/
ja na paru telefonach wyłączałem wifi-calling bo nie szło rozmawiać przez wifi, i operatorzy pewnie też zwlekają z niektórymi modelami by z powodu problemów nikt nie nagłaśniał że "play #!$%@? jakość rozmów"
@dzek: np #!$%@? implementacja. Nie kojarzę czy to był problem z volte czy vowifi ale telefony xiaomi w orange za mocno obciążały sieć czy jakoś tak więc musieli wyłączyć usługę dla tel xiaomi. W większości telefonów u większości telefonów można i tak włączyć obie usługi mimo braku wspieranego modelu